Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Стажування для майбутніх адвокатів запропоновано зробити безкоштовною

0 26

У парламенті зареєстрований законопроект № 5359 «Про внесення змін до  Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо створення рівних можливостей для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та недопущення дискримінації за майновою ознакою».

Ініціатори проекту (нардепи від БПП, НФ, Відродження) вважають, що існуюча ситуація з надмірною сплатою за проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю суперечить вимогам міжнародних актів, а також Конституції України, оскільки дискримінує за ознакою майнового стану, а також обмежує можливості людини у виборі професії та роду трудової діяльності.

Законопроектом пропонується встановити, що стажування є безкоштовною, і плата за організацію та проходження стажування органами адвокатського самоврядування не стягується.

Разом з тим, окремо може встановлюватися винагороду за керівництво стажуванням – за домовленістю між стажистом адвоката і адвокатом-керівником стажування, але не більше 3 мінімальних зарплат.

Крім того, пропонується встановити, що Рада адвокатів України може встановити плату за складання кваліфікаційного іспиту, але не більше 2 мінімальних зарплат.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар