Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ставка податку на землю в Україні зросте втричі?

0 17

Уряд планує з 2014 року суттєво збільшити доходи місцевих бюджетів за рахунок підвищення втричі ставок плати за землю, а також ліквідації пільг для низки галузей.

Міністерство фінансів підготувало зміни до Податкового кодексу, якими запропонувало переглянути ставки плати за землю з 1 січня 2014 року, підвищивши їх втричі, розповідає КоммерсантЪ-Украина. Зараз ставка податку для ріллі, сіножатей та пасовищ становить 0,1% від нормативної грошової оцінки за 1 га, тобто більш ніж 20 грн при середній в Україні нормативній оцінці в 20,6 тис. грн на 1 січня 2012 року. Проте вже через рік плата може скласти мінімум 68 грн, наголошує видання.

До ділянок сільгоспугідь з багаторічними насадженнями буде застосовуватися ставка 0,09% замість 0,03%. За цією ж ставкою стягуватиметься податок з користувачів лісових земель, які зараз перераховують лише плату за спеціальне використання лісових ресурсів, зазначає видання. Крім того, запропоновано підняти ставку на всі інші категорії земель з 1% до 3% від суми нормативної оцінки ділянки несільськогосподарського призначення. Орендна плата за використання всіх земель не зможе бути меншою, ніж ставка податку, зазначає видання.

Зараз, відповідно до Податкового кодексу, ця норма поширюється тільки на сільськогосподарські землі, і оренда решти земель не може бути меншою від трикратного розміру земельного податку.

Усі ці зміни спрямовані на збільшення доходів місцевих бюджетів, говориться в матеріалах Мінфіну. У 2012 році в них надійшло приблизно 11,7 млрд грн земельного податку. І хоча ставки будуть підвищені втричі через складну систему розрахунку земельних платежів, надходження від податку зростуть приблизно на 40%, підрахували експерти, опитані виданням.

Теги:

податок на землю

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар