Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Статистика міліції перетворила Україну в найбільш безпечну країну Європи

0 13

Україна виявилася найменш кримінальної країною Європи. У середньому по країні зафіксовано 81,5 злочинів на 10 тисяч осіб на рік, у той час як у Німеччині ця цифра сягає 739 злочинів на вищевказану частку населення, у Франції – 563, а в Росії – 253,4, пише “Корреспондент”.

Однак така “спокійна” статистика аж ніяк не свідчить про низький рівень злочинності в країні, впевнені експерти. Реальне число злочинів в десятки разів вище. “Українська міліція, як і в радянські часи, ганяється за “паличками”, тобто підганяє свою роботу під красиві показники. Наприклад, щоб не погіршувати статистику, навіть в реєстрації справи можуть відмовити”, – стверджує завкафедрою кримінального права Київського університету права Олександр Костенко.

До того ж у державах Євросоюзу кримінальний кодекс більш суворий і у багатьох випадках передбачає покарання там, де в Україні зловмисник залишається на волі. Наприклад, в українському Кримінальному кодексі немає статей за сексуальне домагання або за водіння у нетверезому вигляді. “Всі міліціонери чудово знають: якщо зі статистикою все гаразд, вони отримають премію і їх не буде лаяти начальство”, – додає Костенко.

Згідно зі статистикою, найбільш криміналізованими районами України є Крим (за 9 місяців 2012 року на 10 тисяч людей тут довелося 147,8 злочину), далі йде Запорізька область (120,4), Київ (103,6), Дніпропетровська (102), Луганська (100,6) та Донецька (93,9) області.

Чим нижче щільність населення, менше фінансові потоки, тим спокійніше життя людей, особливо якщо вони ще й релігійні, зазначають експерти. Так, найбільш безпечною областю виявилась Івано-Франківська – всього 32 злочини на 10 тисяч людей.

Джерело:

ТСН

Залиште коментар