Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Статус працівників суду хочуть удосконалити

0 12

У парламенті зареєстрований законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (відносно удосконалення положень про статус працівників апарату суду).

Головною метою проекту Закону є забезпечення існуючого соціального статусу державних службовців судової влади шляхом врегулювання суспільних стосунків у сфері державної служби, запобігання відтоку фахівців з судів України. Законопроект передбачає внесення змін в ст. 24, 29, 34 і 146 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Зокрема, змінами в ст. 146 Закону, передбачається віднесення до обов’язків Державної судової адміністрації:

– забезпечення необхідних умов для підвищення кваліфікації суддів і працівників апарату судів з питань користування комп’ютерною технікою і інформаційними базами даних;

– забезпечення, організації і фінансування умов перебування відвідувачів в судах (облаштування судів інформаційними вивісками, стендами і матеріалами, засобами виготовлення копій судових рішень і матеріалів судових справ, місцями очікування і задоволення природних потреб людини)

– забезпечення судів необхідними технічними засобами виготовлення копій судових рішень і матеріалів судових справ.

За словами авторів, проект захищає соціально-правовий статус державних апаратів Верховного Суду України, вищих судів України, а також державних апаратів апеляційних і місцевих судів першої інстанції.

Як вказано в пояснювальній записці, прийняття проекту Закону погодить між собою окремі статті і приведе положення окремих статей Закону «Про судоустрій і статус суддів» у відповідність із законами України «Про державну службу», «Про охорону праці», «Про відпустки».

Теги:

суддя

Залиште коментар