Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Стартував навчальний курс “Проведення класифікації посад державної служби”

0 6

НАДС презентує новий навчальний курс “Проведення класифікації посад державної служби”.  Він вже доступний за посиланням https://bit.ly/33gWgF6Найперше, курс буде цікавим представникам класифікаційних комітетів, які мають класифікувати посади державної служби. Таких посад в Україні – понад 200 тисяч. Класифікація проходить в рамках реформи системи оплати праці. Про це наголосила Голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина.

«З 2020 року в Україні триває реформа системи оплати праці державних службовців. Вона ґрунтуєтся на класифікації посад, або іншими словами – на визначенні їх ринкової вартості. Це – передумова для підвищення посадових окладів усіх державних службовців. Старт нової моделі заплановано з 1 січня 2023 року. Наразі, реалізуємо необхідну дорожню карту реформи», – пояснює головні аспекти реформи та суть класифікації  Наталія Алюшина.

Серіал доступний на порталі «Дія.Цифрова освіта». Це п’ять серій тривалістю до 10 хвилин, де розкриваються суть класифікації та організаційні аспекти діяльності класифікаційного комітету. Також наводяться приклади та практичні поради щодо алгоритму класифікації та пов’язані з цим процедурні питання. 

Маркер класифікації обрано в основу нової моделі з огляду на успішний досвід країн ЄС. Саме ця модель довела ефективність під час пілотного проєкту, який  реалізували СКМУ, Мінфін, Мінцифри і НАДС з територіальними органами. Класифікація дозволяє розподілити посади за функціональним спрямуванням і наблизити рівень оплати до ринкового.  До того ж питання оплати праці є одним з основоположних прав людини і громадянина. Це відображено в міжнародних та національних актах законодавства.

Довідково

Навчальний курс «Проведення класифікації посад державної служби” створено за ініціативи НАДС у співпраці з Мінцифрою за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України».

Національне агентство України з питань державної служби

Залиште коментар