Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Старі» реєстри прав нерухомості функціонуватимуть і в 2013 році

0 15

«Старі» реєстри – іпотек, заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, податкових застав та інших правочинів функціонуватимуть до того часу, поки з них остаточно не перенесуть всю інформацію до єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Про це заявив голова Державної реєстраційної служби України Леонід Єфіменко.

“З 1 січня 2013 року діятиме єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно замість нинішніх декількох окремих реєстрів. Однак «старі» реєстри – реєстри іпотек, заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, податкових застав та інших правочинів функціонуватимуть до того часу, поки з них остаточно не буде перенесена вся інформація до єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, – підкреслив Єфіменко.

Він також додав, що з 1 січня 2013 року громадянину не потрібно буде йти до БТІ та отримувати необхідну інформацію про майновий стан. Оскільки згідно з новим законом про реєстрацію речових прав державний реєстратор має право при недостатності документів звернутися для отримання даних до будь-якого органу, який володіє такою інформацією. Це може зробити й нотаріус, звернувшись самостійно до відповідних органів або до державного реєстратора.

За словами Єфіменка, реєстратор за новою процедурою перевірятиме усі дані про майнові права у нині діючих реєстрах, з якими сьогодні працюють співробітники БТІ. Аналогічні дії виконуватимуть і нотаріуси.

«Сьогодні єдиний державний реєстр постійно наповнюється. Створено комп’ютерну програму, яка дасть змогу автоматично перенести всі дані з кількох “старих” реєстрів до єдиного реєстру», – підсумував голова Укрдержреєстру.

Теги:

Укрдержреєстр

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар