Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

США внесли в “піратський” список українські ринки та інтернет-ресурси

0 77

Торгове представництво США (United States Trade Representative) внесло український сайт Ex.ua і київський ринок “Петрівка” до списку порушників авторського права. Про це йдеться в опублікованому щорічному звіті USTR.

“Цей щорічний огляд містить як онлайн, так і фізичні ринки, залучені до порушення прав інтелектуальної власності в промислових масштабах. Публікація звіту допомагає США та іноземним урядам приділяти пріоритетну увагу захисту прав інтелектуальної власності”, – відзначають в USTR.

Всього до списку увійшли два українських фізичних ринки та два інтернет-ресурси. Зокрема, це київський ринок “Петрівка” і одеський “Сьомий кілометр”.

За даними USTR, на “Петрівці” неліцензійну аудіо-, відео  та іншу продукцію розповсюджують близько 300 точок, на “Сьомому кілометрі” – більше 5000 кіосків, які щодня обслуговують близько 100 тис. осіб. При цьому якщо на київському ринку в 2013 р. кількість продавців нелегальної продукції скоротилася, то на одеському – за останній час ніяких правоохоронних дій не проводилося.

Також до списку увійшли Інтернет-сайти Ex.ua і Extratorrent.cc, що базуються в Україні, які дозволяють користувачам завантажувати повний спектр контрафактного контенту, включаючи музику, телевізійні програми, фільми, книги та програмне забезпечення.

При цьому зазначається, що в 2012 р. правоохоронні органи припинили роботу Ex.ua проте пізніше діяльність сайту була відновлена після громадської критики й серії хакерських атак на сайти МВС.

Водночас діяльність Extratorrent.cc (раніше Extratorrent.com) неодноразово призупинялася за рішенням правоохоронних органів, однак у підсумку сайт продовжував працювати під різними доменними іменами. “Діяльність цих сайтів має негативний вплив на розвиток законних каналів продажів захищеного авторським правом контенту в Україні і на інших ринках”, – відзначають в USTR.

“Сполучені Штати закликають відповідальні органи активізувати зусилля по боротьбі з піратством та контрафакцією, а також використовувати інформацію, що міститься в огляді, для застосування юридичних дій, де це доречно”, – йдеться в огляді.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар