Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Спрощений візовий режим: проблеми на кожному кроці

0 19

У Ялті Міжпарламентський клуб Україна-ЄС у рамках форуму «Україна та ЄС: будуємо майбутнє разом» презентував сайт www.uafriends.eu, одним із завдань якого є моніторинг невмотивованих відмов у наданні віз українським громадянам консульствами країн Євросоюзу.

Під час форуму українські та європейські депутати домовилися регулярно проводити моніторинг дотримання угоди про лібералізацію безвізового режиму, а також збирати інформацію про відмови у видачі віз українським громадянам для передачі у відповідну комісію Європейського Союзу.

«Українські громадяни мають знати аргументовану причину відмови їм у візі. Інакше буде важко уникнути створення негативного іміджу ЄС через недоліки чи проблеми у його візовій політиці», – зауважила народний депутат І.Геращенко.

За її словами, як свідчить статистика, дискримінаційним є те, що найбільше сьогодні відмовляють у видачі віз українським незаміжнім жінкам віком до 30 років.

Вона також зауважила, що усі посольства країн ЄС мають посередницькі структури, які, не надаючи консультацій по правильності заповнення документів для посольств, беруть по 300 грн. за оформлення візи, при цьому не гарантують результату, і це при тому, що віза дорожчає вдвічі для українців.

Депутати від України під час форуму наголосили, що практика посередницьких центрів є хибною, оскільки представники центрів не несуть жодної відповідальності за правильність оформлення документів і видачу віз, водночас сприяють формуванню негативного сприйняття Євросоюзу українськими громадянами.

Угода про спрощення візового режиму вже діє більше трьох років, однак ряд проблем залишається і досі. Існує проблема видачі довгострокових віз на 5 років, які отримують одиниці українських громадян. За словами І.Геращенко, члени Міжпарламентського клубу Україна-ЄС планують піднімати ці питання на засіданнях клубу та просувати їх для розгляду у відповідних структурах ЄС.

Європейські депутати – члени клубу пообіцяли ставити питання про надання віз для українців перед чиновниками з відповідних комітетів Євросоюзу.

Теги:

візовий режим

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар