Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Спрощено вилучення майна боржників

0 19

Верховний суд фактично підтвердив право фінустанов на стягнення майна “іпотечних” боржників за наявності відповідної примітки в договорі

Як пише видання “Коммерсантъ-Украина”, своє законне право відбирати майно у боржника в позасудовому порядку на підставі іпотечної примітки підтвердив ВТБ Банк. Цього рішення він добився 23 жовтня у Верховному суді України.

Суть суперечки полягала в тому, що в 2008 році ТОВ “Підприємство з іноземними інвестиціями “Чорноморська інвестиційна група” залучило у ВТБ Банку кредитну лінію на $9,5 млн. В іпотеку було передано два нежитлові приміщення в Одесі. При цьому кредитний договір включав примітку про задоволення вимог банку шляхом передачі йому права власності на предмет іпотеки.

Коли позичальник перестав обслуговувати кредит, ВТБ Банк перереєстрував в БТІ на себе права власності на заставні приміщення. Не дивлячись на спроби компанії оспорити дані дії банку, розгляд пройшов декілька інстанцій аж до Верховного суду, де і було винесено постанову, яка оскарженню не підлягає.

За словами юристів, рішення суду є безпрецедентним. Адже раніше для стягнення майна банкам потрібно було звертатися до суду або отримувати виконавчий напис нотаріуса. Стягнення на підставі примітки хоча і було прописане законодавчо, проте не використовувалося. Справа у тому, що банкіри фактично не мають можливості реалізувати майно, отримане на свій баланс таким шляхом.

Теги:

Верховний Суд України, іпотека

Джерело:

Дело

Залиште коментар