Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Спрощена вступна кампанія 2022 та ЗНО

0 6

Спрощена вступна кампанія 2022 та ЗНО: що потрібно знати випускникам та абітурієнтам

Війна Росії проти України порушила одну зі сфер, яка опинилася під ударом – освіта. Частина школи вже відновила навчання, переважно – у форматі онлайн. Проте, вже стало зрозуміло, що у 2022 році провести ЗНО та вступну кампанію у звичному режимі не вдасться.

24 березня Верховна Рада проголосувала за законопроект №7132. Він передбачає скасування у 2022 році державної підсумкової атестації (ДПА), ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного вступного випробування (проводять під час вступу на магістратуру).

Постає питання: як пройде ЗНО та вступна кампанія у 2022 році
В Українському центрі оцінювання якості освіти зараз працюють над альтернативним варіантом – мультипредметним онлайн-тестом.

Як пояснила Інна Совсун, цей мультипредметний онлайн-тест має стати тимчасовою заміною для ЗНО. Він складатиметься з трьох предметів – українська мова, історія України та математика. Його сформують на основі тієї ж програми, яку готували для тестів на ЗНО.

“У перші тижні війни рішення про повне скасування ЗНО не отримало підтримки в парламенті. Але ВНЗ підтримали скасування ЗНО і хотіли вступні іспити. Проте вступні іспити створюють навіть більшу небезпеку, тому що потрібно буде фізично їхати до університету. Плюс – це не відповідає критеріям справедливості та довіри до результатів”, – пояснила депутат.

Вона додала, що у Міністерстві освіти почали шукати новий формат. І пропозицію про мультипредметний онлайн-тест більшість ВНЗ прийняли.

Що таке мультипредметний онлайн-тест
За словами Совсун, цей тест потрібен для вступу на бюджет, і він є найпростішим аналогом ЗНО. Що він передбачає:

У ньому буде 20 завдань закритого типу з української мови, математики та історії України
Здати його можна буде у пунктах тестування протягом 10 днів

Усі питання – на основі тієї програми, за якою випускники готувалися до ЗНО.
Вага результатів по кожному предмету буде відрізнятися (Теоретично можна буде більш сфокусовано вибрати технічні або гуманітарні спеціальності, залежно від результатів у кожному з блоків тесту)
Попередньо проведення тесту заплановано на липень (Але все залежатиме від перебігу війни).
“Таким чином не триматимемо в одному місці багато абітурієнтів та абітурієнток. Тест не буде глибоким і комплексним з того чи іншого предмета. Швидше – на загальну ерудицію, щоб зрозуміти загальний рівень підготовки”, – наголосила Совсун.

Також депутат додала, що для вступу на контракт потрібно буде заяву та мотиваційний лист.

“Проблеми зі справедливістю компанії можуть виникнути. Але навряд чи можна було запропонувати інше рішення, яке задовольнило б усіх. На жаль, війна – це війна. Такі рішення доводиться приймати. Потрібно зрозуміти, що багато чого ще може змінитися. Можливо, не вдасться провести навіть мультипредметний тест”, – сказала Інна Совсун.

На військові спеціальності, за словами Інни Совсун, прийматимуть за правилами самих військових установ.

А на медичні спеціальності планують зробити однакові умови для вступу на контракт та бюджет через високі вимоги до випускників.

По коледжах. На бюджет прийматимуть на основі заяви про вступ (подати можна дистанційно), співбесіди чи творчого конкурсу та мотиваційного листа.

На контракт – лише заява та мотиваційний лист.

Майстер для працівників-бюджетників: тест із 3 предметів (іноземна мова, право та тест навчальної компетентності) + мотиваційний лист.

Майстер для інших спеціальностей: тест навчальної компетентності та мотиваційний лист.

Контрактникам достатньо лише листа. Усі тестові завдання будуть у закритих формах.

За публікаціями у ЗМІ.

Залиште коментар