Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Справу Лозінського забрали у зампрокурора Кузьміна

0 17

Генеральний прокурор Олександр Медведько 1 липня підписав наказ про перерозподіл обов’язків між своїми заступниками: він усунув від керівництва слідством своїх заступників – Рената Кузьміна і Миколу Голомшу, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як пише видання, тепер займатися слідчим напрямом в Генпрокуратурі, зокрема розслідуванням найбільш резонансних кримінальних справ, буде заступник генпрокурора Віталій Щоткін.

У ГПУ, згідно з наказом генпрокурора, буде проведена реорганізація: два слідчі управління, діяльністю яких займалися різні заступники генпрокурора, будуть об’єднані. Таким чином, слідчий напрям в ГПУ повністю переходить під нагляд одного заступника генпрокурора – Віталія Щоткіна.

«Слідством я займаюся поки умовно, – заявив Щоткін, – оскільки справи мені ще не передали. Поки є тільки наказ Генерального прокурора про перерозподіл обов’язків».

За інформацією видання, тепер Голомша займатиметься діяльністю Головного управління військових прокуратур, а Кузьмін – Головного управління з нагляду над дотриманням законів на транспорті і підприємствах оборонної промисловості.

У свою чергу, співбесідник «Сегодня» з приводу усунення Кузьміна від слідства саркастично відзначив: «Кузьміна відсунули до рибок-метеликів.».

Проте, пише видання, перед усуненням Кузьмін встиг зробити важливий хід в розслідуванні справи загиблого Валерія Олійника – завізував подання до парламенту про позбавлення депутата від БЮТ Віктора Лозінського недоторканності, яке Генпрокурор Олександр Медведько офіційно відправив до Ради.

Нагадаємо, 1 липня Генеральний прокурор Олександр Медведько направив у Верховну Раду подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і взяття під варту народного депутата України Віктора Лозінського.

1 липня Генпрокуратура порушила справу проти депутата від БЮТ Віктора Лозінського. Справа порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України – «Умисне тяжке тілесне ушкодження, здійснене способом, який має характер особливої муки, або здійснена групою осіб, а також з метою залякування постраждалого або інших осіб, або здійснене на замовлення, або що спричинило смерть постраждалого, – карається позбавленням волі на термін від 7 до 10 років».

Довідка «proUA». Віталій Щоткін – радник юстиції другого класу. З 1976 по 1995 роки працював в прокуратурах Донецька і області, зокрема, на керівних посадах. У 1996 році був переведений в апарат Генпрокуратури.

З 1996 по 1998 роки і з листопада 2005-го по квітень 2007 року – заступник генпрокурора. Потім його посада була скорочена за наказом тодішнього генпрокурора Святослава Пискуна.

Проте Щоткін оскаржив своє скорочення і в жовтні 2007 року Генпрокурор Олександр Медведько підписав наказ про призначення Віталія Щоткіна заступником генпрокурора. Наказ підписаний у виконання рішення Печерського райсуду Києва, прийнятого за позовом Щоткіна, що оскаржив своє звільнення.

У Генпрокуратурі Віталій Щоткін мав намір займатися питаннями, пов’язаними із здійсненням нагляду над діяльністю військової прокуратури. Раніше він займався переважно слідчим напрямом (яким займалися Ренат Кузьмін і Микола Голомша), а також відповідав за організацію нагляду над дотриманням законів з боку органів слідства і дізнання.

Кримінальною справою про розслідування загибелі Валерія Олійника займався заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін. Він виїжджав в Голованівський район Кіровоградщини на місце інциденту за участю Лозінського.

Джерело:

proUA

Залиште коментар