Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Справу Кушнарьова хочуть винести на розгляд пленуму Верховного Суду

14

Родичі Євгенія Кушнарьова мають намір подати скаргу на рішення Верховного Суду України на пленум ВСУ. Про це заявила представник родичів Кушнарьова Наталія Князьська, передає ІА «МОСТ-Харьков».

«Але ця процедура дуже розтягнута в часі, і ще невідомо, чи буде скарга взята до розгляду», – додала пані Князьська.

Юрист Юрій Вишневецький пояснив, що «пленум Верховного суду в основному займається узагальненням судової практики, але може призначити перегляд справи у виняткових випадках».

Зокрема, експерт запевняє, що пленум може прийняти рішення про перегляд справи Кушнарьова, «якщо є якісь обставини, що знову відкрилися в справі, якщо пленум знайде серйозні порушення в застосуванні судом кримінального і кримінально-процесуального законодавства». «У такому разі справа повторно розглянеться двома палатами Верховного Суду, які займаються розглядом кримінальних справ», – сказав Юрій Вишневецький.

Разом з тим, він вважає, що, «швидше за все, у перегляді справи буде відмовлено, враховуючи, що обвинувачений був звільнений за амністією (а вона обов’язкова до застосування)». «Існує норма, коли умови обвинуваченого не переглядаються у бік погіршення», – додав юрист.

Нагадаємо, Євгеній Кушнарьов був поранений в живіт на полюванні в Ізюмському лісі 16 січня 2007 року. Наступного дня він помер у лікарні міста Ізюм, не опритомнівши.

23 січня 2007 року прокуратура Харківської області висунула звинувачення у вбивстві з необережності одному з учасників полювання – Дмитру Завальному.

15 травня 2009 року Апеляційний суд Харківської області задовольнив клопотання про амністію Завального, Також суд ухвалив, що справа відносно Завального має бути припинена, і всі речові докази мають бути знищені через сім днів після оголошення рішення суду.

8 вересня 2009 року Верховний суд України прийняв рішення залишити в силі рішення Апеляційного суду Харківської області про амністію Завального.

Джерело:

proUA

Комментарии