Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Справу Кушнарьова хочуть винести на розгляд пленуму Верховного Суду

0 14

Родичі Євгенія Кушнарьова мають намір подати скаргу на рішення Верховного Суду України на пленум ВСУ. Про це заявила представник родичів Кушнарьова Наталія Князьська, передає ІА «МОСТ-Харьков».

«Але ця процедура дуже розтягнута в часі, і ще невідомо, чи буде скарга взята до розгляду», – додала пані Князьська.

Юрист Юрій Вишневецький пояснив, що «пленум Верховного суду в основному займається узагальненням судової практики, але може призначити перегляд справи у виняткових випадках».

Зокрема, експерт запевняє, що пленум може прийняти рішення про перегляд справи Кушнарьова, «якщо є якісь обставини, що знову відкрилися в справі, якщо пленум знайде серйозні порушення в застосуванні судом кримінального і кримінально-процесуального законодавства». «У такому разі справа повторно розглянеться двома палатами Верховного Суду, які займаються розглядом кримінальних справ», – сказав Юрій Вишневецький.

Разом з тим, він вважає, що, «швидше за все, у перегляді справи буде відмовлено, враховуючи, що обвинувачений був звільнений за амністією (а вона обов’язкова до застосування)». «Існує норма, коли умови обвинуваченого не переглядаються у бік погіршення», – додав юрист.

Нагадаємо, Євгеній Кушнарьов був поранений в живіт на полюванні в Ізюмському лісі 16 січня 2007 року. Наступного дня він помер у лікарні міста Ізюм, не опритомнівши.

23 січня 2007 року прокуратура Харківської області висунула звинувачення у вбивстві з необережності одному з учасників полювання – Дмитру Завальному.

15 травня 2009 року Апеляційний суд Харківської області задовольнив клопотання про амністію Завального, Також суд ухвалив, що справа відносно Завального має бути припинена, і всі речові докази мають бути знищені через сім днів після оголошення рішення суду.

8 вересня 2009 року Верховний суд України прийняв рішення залишити в силі рішення Апеляційного суду Харківської області про амністію Завального.

Джерело:

proUA

Залиште коментар