Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Співвітчизники у закордонній неволі

0 15

В іноземних пенітенціарних закладах перебуває близько 3 тисяч громадян України. Про це у відповідь на запит Тижня повідомив директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин.

Найбільше засуджених українців відбувають покарання в таких країнах, як: Російська Федерація, Чехія, Білорусь, ФРН, Португалія, де проживає або тимчасово перебуває велика кількість наших співвітчизників», – сказано у повідомленні. У МЗС відзначили, що за часи незалежності України двоє наших співвітчизників були засуджені за кордоном до смертної кари.

Так, у Таїланді українці Вікторії Мамонтовій винесли смертний вирок за зберігання наркотиків. «Зазначене рішення реалізовано не було. Завдяки проведеній МЗС роботі його було замінено на довічне ув’язнення, а пізніше на 33 роки позбавлення волі. У 2009 році В.Мамонтова була помилувана Королем Таїланду та повернулася на Батьківщину», – зазначив Волошин.

Крім того, у 2002 році в Об’єднаних Арабських Еміратах до смертної кари було засуджено громадянина України за вбивство місцевого мешканця під час розбійного нападу. «Вирок виконано не було в результаті вжитих МЗС та Посольством України в ОАЕ заходів. На даний момент зазначена особа перебуває у місцевому пенітенціарному закладі», – повідомив Волошин.

МЗС нагадує, що під час перебування за кордоном громадяни України повинні дотримуватися законів іноземних країн, оскільки за вчинення злочину будь-яка особа несе відповідальність згідно з законодавством країни перебування.

Теги:

пенітенціарна система

Залиште коментар