Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Співробітники СБУ виявила масштабну фальсифікацію обсягів вуглевидобутку

0 34

На Луганщині співробітники СБУ викрили протиправну діяльність посадовців однієї з шахт, причетних до штучного завищення обсягів вуглевидобутку та незаконного отримання бюджетних коштів, виділених за статтею «Державна підтримка на часткове погашення витрат із собівартості вугільної продукції» в особливо великих розмірах.

Оперативники встановили, що протягом 2008-2009 років для отримання бюджетних коштів у якості держпідтримки посадовці вугільного підприємства вносили недостовірні відомості у документи щодо обсягів видобутого вугілля. Приписки приховувалися шляхом фальсифікації добового вуглевидобутку та якості вугільної маси.

За ініціативою СБУ ревізори КРУ в Луганській області, фахівці спеціалізованого науково-дослідного закладу та незалежні маркшейдери провели перевірку фінансово-господарську діяльність шахти та дослідили якість її вугільної продукції. Встановлено, що зольність гірничої маси на складах шахти сягає 78 відсотків, у той час як за документами вона складає лише 59 відсотків. Тобто, фактично це некондиційне вугілля, яке, згідно з відомчими нормативними документами, не може братися на бухгалтерський облік, не підлягає збагаченню і не є придатним для використання.

Спеціалісти КРУ виявили на підприємстві недостачу понад 27 тисяч тонн вугілля на суму більше 32 млн. грн.

За матеріалами Служби безпеки України органи прокуратури порушили стосовно посадових осіб вугільного підприємства кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання за зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. Триває слідство.

Теги:

СБУ

Джерело:

СБУ

Залиште коментар