Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Союз юристів України: плани на майбутнє

0 18

У Національному університеті Державної податкової служби України (м. Ірпінь) пройшов VII з’їзд Союзу юристів України. Час проведення з’їзду збігся із святкуванням 20-річчя заснування СЮУ, що відчувалося і в настроях делегатів які представляли всі регіони України, і в самій атмосфері роботи форуму. Із цього приводу на адресу Союзу юристів надійшло чимало привітань, зокрема від колег із Росії, Азербайджану та Казахстану. Своє вітання учасникам з’їзду надіслав і Президент України Віктор Янукович.

У роботі форуму взяли участь керівники Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ і Вищого адміністративного суду –Леонід Фесенко та Олександр Пасенюк, голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, голова ДПС України Віталій Захарченко, голова Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Сергій Ківалов, Омбудсман Ніна Карпачова, представники Генпрокуратури, СБУ, ДСАУ та інші. Додамо, що більшість із них увійшли до складу новообраної Ради СЮУ.

Щодо підсумків діяльності Союзу за минулі 5 років, то, за словами його голови Валерія Євдокимова, «нам є що згадати і чим пишатися». «Більшість членів Союзу не належать до політичних партій (за винятком депутатів різного рівня), але це не заважає нам напрацьовувати єдину позицію у вирішенні актуальних питань життєдіяльності нашого суспільства», – відзначив В. Євдокимов. Разом із тим, за його словами, в нинішніх умовах демократичних, соціальних і правових реформ Союзу треба виробити нову стратегію й тактику діяльності, спрямовану, в першу чергу на виконання принципів верховенства права та захисту конституційних прав громадян і, звичайно, захисту прав самих членів організації.

У зв’язку з цим була відзначено роботу Харківської, Одеської, Київської, Житомирської, Запорізької, Львівської та Кіровоградської обласних організацій СЮУ, а також Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Самі ж керівники згаданих організацій у своїх виступах (В. Кривобок (Харків), М. Матьора (Київ), В. Біленко (Запоріжжя) вказували на необхідність у подальшій роботі більше уваги приділяти регіональним організаціям СЮУ. Звучали й пропозиції щодо напрацювання та внесення до Статуту Союзу змін, які б конкретизували роль і функції місцевих та регіональних організацій, а також внесення до нього норм, що давали б змогу виключати з лав СЮУ людей, котрі відійшли від діяльності Союзу, та за несплату членських внесків. Як наголосив В. Кривобок, «нехай нас буде менше, зате робота організації стане ефективнішою».

З’їзд завершив свою роботу обранням нових керівних органів СЮУ. За підсумками голосування головою Союзу юристів України на черговий період знову обрано Валерія Євдокимова. Його першими заступниками стали Володимир Колесниченко та Анатолій Коваленко. Відповідальним секретарем Ради СЮУ обрано Олександра Квасневського.

Теги:

Союз юристів України

Залиште коментар