Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Сьогодні в судах опитують відвідувачів про незалежність судів

0 18

15 серпня в рамках Всеукраїнської акції «Укріпимо довіру громадян до суду» стартує опитування відвідувачів судів на предмет визначення стану незалежності суддів в Україні.

Чому звичайний громадянин не довіряє служителям Феміди, як на цю думку впливає наявність матеріальних зручностей в залах судових засідань і що ж робити в таких умовах – сподіваються з’ясувати представники суддівської верхівки за допомогою моніторингу думок громадян.

Розробники опитування пропонують відповісти на декілька питань про комфортність умов перебування громадян в суді, якості і доступності інформації, ефективності організації роботи суду, коректності і ввічливості суддів по відношенню до відвідувачів і сторін у справі. Ну і фінальне питання – чи був суд незалежний і неупереджений при вирішенні справи?

«Подібний моніторинг здійснюється вже не вперше, – відзначив Ярослав Романюк, глава Ради суддів України. – Відмінність в тому, що торік ми проводили опитування серед суддів, метою якого було визначити, чи не відчувають вони на собі вплив з боку влади, бізнесу, наприклад. Звичайно ж, результати показали, що такі випадки були, а найуразливішими в цьому питанні виявилися апеляційні суди. Проте зараз наша мета – дізнатися думку звичайних відвідувачів. Адже недостатньо, аби суд був фактично незалежним, потрібно, аби це розумів кожен громадянин країни». Пан Романюк, як повідомляє ЛігаБізнесІнформ, стурбований питанням іміджу суду, оскільки на суб’єктивну думку відносно всієї судової системи, за його словами, впливає і те, чи є місця для очікування, наскільки легко отримати інформацію, що цікавить, і навіть наявність покажчиків, куди і як можна пройти.

Руслан Кирилюк, голова Державної судової адміністрації України, відзначає, що акція направлена на те, аби, як і будь-який інший держорган, суди перетворилися на центри надання послуг громадянам.

Теги:

судова влада, Романюк Ярослав, Кирилюк Руслан

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар