Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Сьогодні світ відзначає День книги та авторського права

0 75
23 квітня в усьому світі відзначається День книги та авторського права. Свято було засновано у 1996 році на 28-й сесії ЮНЕСКО і відтоді відзначається в цей день щорічно.

Дату було обрано не випадково: саме 23 квітня 1616 року померли Мігель де Сервантес, Вільям Шекспір (за юліанським календарем) і Інка Гарсіласо де ла Вега. Це також день народження або смерті таких відомих авторів, як Моріс Дрюон, X. Лакснесс, Володимир Набоков, Дж. Пла і Мануель Мехіа Вальехо.

Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка відбувалася в 1995 році у Парижі вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх (і особливо молодь) знаходити задоволення в читанні і поважати внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства.

Конференція заснувала Всесвітній день книги та авторського права і Премію ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів толерантності в дитячій та юнацькій літературі.

Сама ж традиція святкування Дня книги народилася у Каталонії, де 23 квітня (у День Св.Георга) з кожною проданою книгою дарують троянду, крім того, в цей день там прийнято дарувати книжку близьким.

Своїм святом День книги по праву вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи. Традиційно в цей день у багатьох країнах світу організовуються книжкові ярмарки і виставки.

Одним з найважливіших досягнень стало впровадження всесвітнього символу авторського права – © – під час організованої ЮНЕСКО в 1952 році конференції, було прийнято Всесвітню конвенцію про авторське право.

Метою святкування Всесвітнього дня книги та авторського права стало привернення уваги як урядових органів, так і широкої публіки до книг як до джерел отримання знань, засобів вираження та комунікації, які залишаються основою активної освіти і критичного мислення, незважаючи на швидкий розвиток більш складних джерел інформації.

Джерело:

Новинар

Залиште коментар