Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Сьогодні розпочинається декриміналізація

0 16

Від сьогодні набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності».

Про це нагадав радник президента — керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов.

З моменту набрання чинності цим законом, засуджені за вчинення злочинів у сфері господарської діяльності особи, стосовно яких основне покарання у виді позбавлення волі було замінено на штраф, будуть звільнені з місць позбавлення волі з подальшою сплатою відповідного штрафу. Крім того, взяття під варту за такими кримінальними справами підлягає перегляду, а у випадку його зміни на заставу – звільненню з місць попереднього ув’язнення відповідної особи після внесення застави.

Із набранням Законом чинності, зокрема, запобіжний захід у вигляді взяття під варту не може бути застосований до раніше не судимої особи, підозрюваної чи обвинувачуваної у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п’яти років, зазначив А.Портнов.

Крім того, підозрювані чи обвинувачені у вчиненні практично всіх злочинів у сфері господарської діяльності не можуть бути затримані — за винятком випадків невиконання обов’язків, пов’язаних із застосуванням до них іншого запобіжного заходу. Також з 17 січня цього року на всій території України до таких осіб не може буде застосоване взяття під варту – першим запобіжним заходом може бути тільки застава.

Згідно із Законом, 17 складів злочинів декриміналізуються — це тягне за собою закриття всіх кримінальних справ, які розслідуються правоохоронними органами або розглядаються судами, а також звільнення від усіх видів покарань осіб, засуджених за їх вчинення.

А.Портнов запевняє, що ініціатива президента Віктора Янукович щодо прийняття цього Закону спрямована на захист підприємців від протиправного тиску правоохоронних органів та на пожвавлення інвестиційного клімату в Україні.

Джерело:

Зеркало тижня

Залиште коментар