Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Сьогодні КС оприлюднить свій вердикт про закон про вибори Президента

0 16

Сьогодні Конституційний Суд оприлюднить рішення у справі про конституційність окремих положень закону «Про вибори Президента України». Про це «proUA» повідомила прес-служба КС.

Рішення буде оголошено о 14 годині.

Після оприлюднення рішення відбудеться прес-конференція голови КС Андрія Стрижака.

Нагадаємо, 14 вересня Президент України Віктор Ющенко звернувся в КС з поданням про визнання такими, що не відповідають Конституції деякі положення нової редакції закону «Про вибори Президента».

Зокрема, мова йде про частину 6 статті 2, що передбачає визначення перебування на консульському обліку умовою реалізації права голосу на виборах Президента, частини 6 статті 23, частини 9 статті 24, частини 9 статті 31, частин 4, 5, 9 статті 32, що передбачають внесення виборчими комісіями змін до списків виборців на виборчій дільниці в день голосування за рішеннями виборчих комісій.

Також Президент просить КС оцінити положення пунктів 1, 4 і 5 частин 2 статті 36(1) в частині, що стосується складання і уточнення списків виборців на закордонних виборчих ділянках за принципом перебування громадян на консульському обліку.

Крім того, оцінити положення першого абзацу частини 1, частин 2 і 5 статті 56, яка передбачає відміну прийняття рішення про відміну реєстрації кандидата на пост Президента найвищим судовим органом і відносить прийняття цього рішення до виняткових повноважень Центральної виборчої комісії без належних гарантій судового захисту, а також абзацу другої частини 4 статті 79, абзацу другої частини 5 статті 83, частини 7 статті 84 і частин 5 і 6 статті 99.

17 жовтня «Дзеркало тижня» писало, що в КС підготовлений проект рішення про нову редакцію закону про вибори Президента. За попередніми відомостями, п’ять положень нещодавно затвердженого документа визнано неконституційними.

19 жовтня в Україні почалася кампанія з виборів Президента.

Джерело:

proUA

Залиште коментар