Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Слідство ГПУ встановило, що Олексій Пукач отримав наказ убити Георгія Гонгадзе від Юрія Кравченко

15

Слідство Генеральної прокуратури України встановило, що генерал Олексій Пукач отримав наказ убити Георгія Гонгадзе від колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Про це ідеться у постанові слідчого Генпрокуратури Олександра Харченка про притягнення Пукача до кримінальної відповідальності, повідомляє «Українська правда».

Роль Кравченка в убивстві Гонгадзе слідчий описує так:
“…Приблизно 13-14 вересня 2000 року у своєму службовому кабінеті в місті Києві по вулиці Богомольця, 10 міністр внутрішніх справ Кравченко Ю.Ф. усно віддав начальнику ГУКП МВС України Пукачу О.П. явно злочинний наказ – вбити журналіста Гонгадзе Г.Р. для припинення у такий спосіб журналістської діяльності”.

“Пукач О.П., діючи з особистої зацікавленості та кар’єрних спонукань, не бажаючи ускладнювати стосунки з керівником МВС України, а також розраховуючи здобути прихильність Кравченка Ю.Ф. та отримати підвищення по службі і підвищення спеціального звання працівника міліції, погодився виконати наказ Кравченка Ю.Ф., тобто на замовлення вбити Гонгадзе Г.Р.”, – також зазначено у постанові.

В остаточній редакції постанови про притягнення Пукача в якості обвинуваченого йому висунуто обвинувачення за 3 статтями Кримінального кодексу.

П. “і” ст. 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року – “умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене за попереднім зговором групою осіб або організованою групою”.

П. “и” ст.93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року – “умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене на замовлення”.

Ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року – “перевищення влади або посадових повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки”.

Ч.2 ст.365 чинного Кримінального кодексу України – “перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування”.

Теги:

Новини права, вбивство Георгія Гонгадзе, Олександр Пукач, Юрій Кравченко, Генеральна прокуратура України, Кримінальний кодекс України, ККУ, фото, відео, журалістика, слідство по справі, криінальна відповідальність
Комментарии