Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Слідство ГПУ встановило, що Олексій Пукач отримав наказ убити Георгія Гонгадзе від Юрія Кравченко

0 15

Слідство Генеральної прокуратури України встановило, що генерал Олексій Пукач отримав наказ убити Георгія Гонгадзе від колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Про це ідеться у постанові слідчого Генпрокуратури Олександра Харченка про притягнення Пукача до кримінальної відповідальності, повідомляє «Українська правда».

Роль Кравченка в убивстві Гонгадзе слідчий описує так:
“…Приблизно 13-14 вересня 2000 року у своєму службовому кабінеті в місті Києві по вулиці Богомольця, 10 міністр внутрішніх справ Кравченко Ю.Ф. усно віддав начальнику ГУКП МВС України Пукачу О.П. явно злочинний наказ – вбити журналіста Гонгадзе Г.Р. для припинення у такий спосіб журналістської діяльності”.

“Пукач О.П., діючи з особистої зацікавленості та кар’єрних спонукань, не бажаючи ускладнювати стосунки з керівником МВС України, а також розраховуючи здобути прихильність Кравченка Ю.Ф. та отримати підвищення по службі і підвищення спеціального звання працівника міліції, погодився виконати наказ Кравченка Ю.Ф., тобто на замовлення вбити Гонгадзе Г.Р.”, – також зазначено у постанові.

В остаточній редакції постанови про притягнення Пукача в якості обвинуваченого йому висунуто обвинувачення за 3 статтями Кримінального кодексу.

П. “і” ст. 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року – “умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене за попереднім зговором групою осіб або організованою групою”.

П. “и” ст.93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року – “умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене на замовлення”.

Ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року – “перевищення влади або посадових повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки”.

Ч.2 ст.365 чинного Кримінального кодексу України – “перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування”.

Теги:

Новини права, вбивство Георгія Гонгадзе, Олександр Пукач, Юрій Кравченко, Генеральна прокуратура України, Кримінальний кодекс України, ККУ, фото, відео, журалістика, слідство по справі, криінальна відповідальність

Залиште коментар