Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Слідча комісія: розстріли на Майдані влаштувало злочинне угрупування

0 23

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування розстрілів демонстрантів у Києві 18-20 лютого цього року вважає, що масове вбивство людей на Майдані Незалежності вчинило злочинне угруповання на чолі з Віктором Януковичем.

7 липня комісія надішле всі напрацьовані матеріали в Генпрокуратуру, повідомив її голова, депутат Геннадій Москаль, викладаючи на своєму офіційному сайті звіт ТСК.

Слідча комісія вирішила, що організаторів і виконавців розстрілу учасників акцій протесту, які отримали назву “Майдан”, можна вважати злочинним угрупованням.

“Комісія дійшла висновку, що керівником даної злочинної організації є колишній президент України Віктор Янукович”, бо він “не застосував жодних заходів, передбачених ст. 106, 107 Конституції України, щодо припинення громадянського протистояння, яке призвело до численних жертв серед українських громадян”, йдеться у звіті.

У цю “злочинну організацію”, за даними комісії, входили:

– весь склад Кабінету міністрів України, який 22  січня 2014 року проголосував за протиправні постанови № 12,13,14, які, на думку комісії, призвели до зіткнень 18 лютого (на сьогодні ці акти скасовані Окружним Адміністративним судом Києва);

– екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко;

– командувач внутрішніх військ Станіслав Шуляк;

– заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк;

– заступник начальника ГУ МВС у Києві Валерій Мазан;

– заступник начальника ГУ МВС у Києві Петро Фетчук;

– начальник управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві Олег Мариненко;

– начальник спецпідрозділу “Беркут” ГУ МВС у Києві Сергій Кусюк;

– голова Служби безпеки України Олександр Якименко;

– перший заступник голови СБУ Володимир Тоцький;

– начальник спецпідрозділу “Альфа” СБУ Олег Присяжний;

– начальник Антитерористичного центру СБУ Андрій Меркулов;

– перший заступник міністра Кабінету міністрів Владислав Забарський;

– весь склад оперативного штабу, який був створений наказом голови СБУ Якименком для проведення Антитерористичної операції;

– повний склад суддів Печерського районного суду Києва, які винесли неправосудну ухвалу від 9 грудня 2013 року, якою заборонялося перешкоджати пересуванню громадян, зокрема, блокуванням вулиць, тобто фактично заборонявся Майдан (№ 757/27190/13-Ц);

– посадові особи Київської міської ради, які в порушення статі 33 Конституції України подали позов до Печерського райсуду Києва, на підставі якого той виніс ухвалу 09.12.2014.

Дії цих осіб підпадають під статтю 255 Кримінального Кодексу України – “Створення злочинної організації”, – наголошується в звіті ТСК.

Нагадаємо, раніше в ГПУ заявили, що наказ на застосування зброї до мітингувальників у Києві 20 лютого віддавав Янукович через свою Адміністрацію, МВС та СБУ.

Залиште коментар