Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Скорочено перелік документів суворого обліку

0 26

Верховна Рада скоротила перелік документів і бланків документів суворого обліку та звітності. За відповідний проект закону №11035 у цілому проголосували 234 депутати при мінімально необхідних 226.

Законопроектом у першій редакції пропонувалося внести зміни до 24 законів і виключити з них положення, які визначають низку документів та їхні бланки як документи суворого обліку.

Зокрема, пропонувалося виключити з переліку документів суворої звітності виборчі бюлетені на виборах.

Однак у ході обговорення законопроекту надійшла пропозиція виключити з тексту законопроекту норми, які передбачали скасування статусу виборчих бюлетенів як документів суворої звітності, і тим самим зберегти за ними відповідний статус.

При цьому Рада виключила з переліку документів суворої звітності свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, бланки ліцензій у сфері використання ядерної енергії, ліцензійну картку на надання послуг із перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автотранспортом, бланки ліцензій.

Також Рада вирішила виключити з переліку поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності та бланки свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану. Крім того, вона скасувала ліцензування виготовлення документів суворої звітності.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначалося, що виготовлення таких документів і їхніх бланків є видатковою процедурою, і це впливає на вартість відповідного документа й послуг, які включають його видачу. При цьому відповідні видатки найчастіше є невиправданими, тому що не гарантують належного захисту від протиправних зазіхань на права або власність кінцевого споживача.

Як повідомляло агентство, у лютому Кабінет Міністрів установив, що бланки декларацій про майно, доходи, видатки і зобов’язання фінансового характеру не є документами суворої звітності.

Залиште коментар