Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Скільки грошей в Україні

0 16

На одного українця припадає 56 банкнот і 217 монет.

Про це повідомила заступник голови Національного банку України Віра Ричаковська. «На сьогодні в обігу 10 млрд штук монет. У 1993 році, коли ми тільки запроваджували національну валюту, у нас було тільки 789 млн. монет. Приблизно в такій самій кількості ми мали і банкнот, а на сьогодні банкнот у нас 2,5 млрд штук… У нас сьогодні, за розрахунками, на одну людину припадає 56 банкнот і 217 монет», – сказала В.Ричаковська. За її словами, питома вага 1 і 2 копійок у загальній кількості монет становить 35%.

Говорячи про можливе виведення з обігу копійок дрібного номіналу, зважаючи на зниження їх купівельної спроможності і значні витрати на виготовлення, В.Ричаковська зазначила, що оптимізація готівкового обігу є функцією центрального банку. Виходячи з цього, регулятор вивчає це питання, «але остаточного рішення ще не ухвалене».

За її словами, проблема обігу монет дрібного номіналу існує в багатьох країнах, і переважно використовуються два шляхи її вирішення. Перший – адміністративне виведення монет з обігу. Інший варіант, коли при здійсненні покупки, її кінцева сума округляється до цілого числа. В.Ричаковська зазначила, що за будь-яких варіантів вирішення питання оптимізації готівкового обігу монет дрібного номіналу, «в безготівкових розрахунках одна копійка є і присутня, оскільки це складова нашої гривні».

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар