Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Скасовано ще один неефективний регуляторний інструмент у сфері працевлаштування за кордоном

0 4

Міністерство економіки України вітає прийняття Верховною Радою Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном”. Про це повідомила очільник Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з дерегуляції Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Відповідний Закон прибирає ліцензування діяльності компаній-посередників y міжнародному працевлаштуванні і замінює її на “повідомний принцип”. Розробка відповідного нормативного акту було однією з рекомендацій Міжвідомчої робочої групи з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції).

“Уряд продовжує скасовувати застарілі та зайві регуляторні інструменти. Наприклад, норма про ліцензування компаній-посередників була створена для захисту українців, але насправді вона давно вже не працювала належним чином. Так, у 2017 році в Польщу через такі компаній виїхали працювати 12 400 українців, хоча запрошень на працевлаштування у цій країні було надано аж для 1,7 млн наших громадян. Тому ми її і рекомендували прибрати.

Відтепер компанії-посередники самі повідомлятимуть державу, що займаються такою діяльністю, водночас за державними органами контролю і нагляду залишиться право на перевірку таких компаній”, – пояснила Юлія Свириденко.

Окрім цього, новий Закон створює додаткові механізми захисту українських пошукачів роботи:

  • компаніям-посередникам забороняється брати гроші за послуги з посередництва у пошуку роботи за кордоном з пошукачів роботи – натомість такі послуги має сплачувати компанія, що шукає працівників;
  •  на компанії-порушники буде накладатися штраф за стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних, винагород, інших видів оплати послуг з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном від трьох тисяч п’ятисот до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 59,5 тис. грн до 68 тис. грн).

Як сподіваються в Уряді, ринок міжнародного працевлаштування буде поступово легалізуватися, що допоможе створити нормальне конкурентне середовище та забезпечити прозору роботу бізнесу. А це, у свою чергу, збільшить надходження до державного бюджету у вигляді податків та убезпечить українців від сплати грошей шахраям чи недоброчесним бізнесменам.

Довідково

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції) працює над зменшенням кількості документів, що регулюють роботу бізнесу, а також спрощує та осучаснює ті з них, що є необхідними для захисту суспільства.

Групу очолюють Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

 

 

Міністерство економіки України

Залиште коментар