Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Сільським мешканцям хочуть спростити оформлення заповітів

0 16

Народний депутат України Василь Шпак вважає, що процес оформлення спадку для жителів сільської місцевості до кінця не врегульований. Практично всі дії, за винятком охорони спадкового майна, закріплені за нотаріусами, яких у селах просто немає.

За словами В.Шпака, процедура оформлення заповіту для жителів сільської місцевості утруднена необхідністю оплачувати всілякі довідки, а також витратними поїздками до нотаріуса в райцентр. Тому депутат підготував законопроект (реєстр № 11047), яким пропонується дати можливість спадкоємцеві право вибору – подавати заяву про прийняття спадку нотаріусові або сільській, селищній раді. Відповідно органи місцевого самоврядування зможуть вживати заходів стосовно охорони спадкового майна, призначати виконавця заповіту.

Крім того, в разі прийняття даного законопроекту оформити свідоцтво про право на спадок також можна буде в сільській або селищній раді. Кошти, отримані від спадкоємця за такі послуги, зараховуватимуться до місцевого бюджету, повідомляє Ліга.нет.  

Проектом вносяться зміни до Закону «Про нотаріат», згідно з якими посадові особи органів місцевого самоврядування в сільській місцевості виконуватимуть ті ж функції нотаріусів, які покладає на них редакція чинного Закону в разі, якщо в населеному пункті немає нотаріуса.

Теги:

нотаріус, спадщина

Джерело:

Ліга нет

Залиште коментар