Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Сільським мешканцям хочуть спростити оформлення заповітів

16

Народний депутат України Василь Шпак вважає, що процес оформлення спадку для жителів сільської місцевості до кінця не врегульований. Практично всі дії, за винятком охорони спадкового майна, закріплені за нотаріусами, яких у селах просто немає.

За словами В.Шпака, процедура оформлення заповіту для жителів сільської місцевості утруднена необхідністю оплачувати всілякі довідки, а також витратними поїздками до нотаріуса в райцентр. Тому депутат підготував законопроект (реєстр № 11047), яким пропонується дати можливість спадкоємцеві право вибору – подавати заяву про прийняття спадку нотаріусові або сільській, селищній раді. Відповідно органи місцевого самоврядування зможуть вживати заходів стосовно охорони спадкового майна, призначати виконавця заповіту.

Крім того, в разі прийняття даного законопроекту оформити свідоцтво про право на спадок також можна буде в сільській або селищній раді. Кошти, отримані від спадкоємця за такі послуги, зараховуватимуться до місцевого бюджету, повідомляє Ліга.нет.  

Проектом вносяться зміни до Закону «Про нотаріат», згідно з якими посадові особи органів місцевого самоврядування в сільській місцевості виконуватимуть ті ж функції нотаріусів, які покладає на них редакція чинного Закону в разі, якщо в населеному пункті немає нотаріуса.

Теги:

нотаріус, спадщина

Джерело:

Ліга нет

Комментарии