Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Штрафи за порушення закону про бази персональних даних відкладено

0 17

Настання відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних відкладено до 1 липня 2012 року. Відповідний закон підписав президент Віктор Янукович. Згідно зі змінами, бази даних необхідно зареєструвати в Державній службі з захисту персональних даних до 1 липня цього року.

Нагадаємо, з 1 січня 2012 року вступив у дію закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних”, згідно з яким всі бази повинні були бути зареєстровані до 1 січня 2012 року.

До цього виявилися не готові ні підприємці (будь-якого з них необхідно зареєструвати як мінімум дві бази – співробітників і клієнтів), ні Держслужба, що отримала 4 мільйони заявок.

Закон ввів адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних, зокрема, за нереєстрацію баз персональних даних та використання персональних даних без згоди фізичної особи.

Розмір штрафів за адміністративні порушення варіюється від 100 до 1 тисячі неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, тобто від 1,7 тисяч гривень до 17 тисяч гривень.

Прем’єр Микола Азаров дав вказівки не штрафувати за неподання в Держслужбу із захисту персональних даних відомостей про існуючі бази персональних даних протягом січня і, при необхідності, довше.

Теги:

персональні дані, адміністративна відповідальність

Залиште коментар