Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Штрафні санкції за порушення трудового законодавства збільшено

0 86

В Україні з 2019 року запроваджена низка нововведень у законодавстві, зокрема, у податковому. Ці зміни вступатимуть у дію поетапно. Ми розповімо вам про основні з них, які набули чинності уже з 1 січня.

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби інформує, що Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачає встановлення з 1 січня мінімальної заробітної плати  у розмірі 4 173 грн. Разом із збільшенням мінімальної заробітної плати, збільшуються і розміри штрафних санкцій передбачених за порушення трудового законодавства.

Як змінилась фінансова відповідальність за порушення трудового законодавства:

30 мінімальних зарплат, а це 125 190 грн (у 2018 році – 111 690 грн), щодо кожного працівника за такі порушення:

– фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;

– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного         виконання роботи повний робочий час;

– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

10 мінімальних зарплат – 41 730 грн (у 2018 році – 37 230 грн):

– недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці)

– недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбаченнях законами України.

3 мінімальні зарплати – 12 519 грн (у 2018 році – 11 169 грн):

–  порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законом про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

1 мінімальна зарплата – 4 173 грн (у 2018 році – 3 723 грн):

–  порушення інших вимог трудового законодавства.

До керівників підприємств застосовують адміністративну відповідальність від 8 500 грн до 17 000 грн

– за фактичний допуск працівника без трудового договору та за несвоєчасне повідомлення фіскальної служби про прийняття працівника на роботу, до керівників підприємств застосовують адміністративну відповідальність.

До прикладу, фактичний доступ до роботи працівника без трудового договору (наказу) може коштувати роботодавцеві 142 190 грн (125 190 грн. + 17 000 грн.) + виплати такому працівнику заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні за відповідний період.

Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Залиште коментар