Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Шевченківський райсуд зупинив дію розпорядження КМДА про підвищення тарифів на комунальні послуги

0 17
КИЇВ, 24 лютого. (Алла Шершень, Геннадій Черненко – УКРІНФОРМ). Шевченківський районний суд Києва зупинив дію розпорядження голови столичної міськдержадміністрації Леоніда Черновецького про підвищення тарифів на комунальні послуги для киян. Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Микола Оніщук.

“Останнє рішення КМДА щодо встановлення тарифів на названі мною послуги на сьогодні зупинено ухвалою Шевченківського районного суду у зв’язку із вчиненим позовом”, – сказав він, додавши, що йдеться про самостійне відстоювання громадянами своїх інтересів.

При цьому міністр зауважив, що питання тарифів на житлово-комунальні послуги: тепло, холодна і гаряча вода, прибирання прибудинкових територій, ритуальні послуги – належить до компетенції лише органів місцевого самоврядування. Однак державні органи, зокрема Антимонопольний комітет, Державна цінова інспекція, прокуратура і самі громадяни наділені правами щодо контролю за встановленням і обгрунтованістю цих тарифів.

Рішення ж КМДА щодо тарифів на проїзд, електроенергію, газ, платних медпослуг належать до юрисдикції виконавчої влади і підлягають обов’язковій реєстрації в органах юстиції. “Ми надзвичайно прискіпливо аналізуємо всі рішення КМДА на предмет їх відповідності закону”, – запевнив М.Оніщук.

За його словами, це стосується і встановлення міською владою будь-яких нових платежів чи податків, не передбачених законом про оподаткування. “Ніякі податки і збори не можуть бути встановлені окрім тих, які передбачені законами України”, – наголосив міністр.

Він пояснив, що в разі, коли Мін’юст відмовив у держреєстрації актів КМДА, вони є не чинними незалежно від того, скасує їх міська влада, чи ні.

Джерело:

УКРІНФОРМ

Залиште коментар