Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Шевченківський райсуд звільнив вісьмох євроактивістів

0 15

Шевченківський районний суд звільнив від кримінальної відповідальності вісьмох активістів, яким інкримінували «масові заворушення», що сталися у листопаді-грудні минулого року. Про це повідомила керівник прес-служби прокуратури Києва Яна Соболевська.

“Шевченківський районний суд задовольнив вісім клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності чоловіків, які підозрювалися або вже були засуджені за злочини, пов’язані з акціями протесту у листопаді-грудні 2013 року”, – повідомила керівник прес-служби.

Як пояснила Соколевська, рішення про звільнення було прийнято на виконання Закону України “Про внесення змін до Закону України про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”.

“У той же час задля недопущення подальшого розвитку та загострення конфліктної ситуації владою було прийнято гуманне рішення про звільнення від кримінальної відповідальності усіх учасників масових заворушень у вказаний в законі період. Наразі прокурори забезпечують втілення вимог закону на практиці. Це відбувається як шляхом внесення клопотань у суди, так і прийняттям самостійних рішень”, – зазначила вона.

За повідомленням столичної прокуратури, загалом органами прокуратури міста Києва закрито 35 кримінальних проваджень, що розслідувались у період листопада-грудня 2013 року та були пов’язані з акціями протесту. Вже на цей час на виконання вимог закону, у тому числі за втручання прокурорів, від кримінальної відповідальності звільнено 8 осіб.

Найближчим часом прокурори поставлять питання перед судами щодо застосування цього закону стосовно всіх, хто підпадає під його дію, запевнила Соболевська.

Лідер “Свободи” Олег Тягнибок повідомив, що до кінця дня суди мають звільнити сорок затриманих активістів. Також опозиціонери вимагають від влади, аби 200 осіб, які вже арештовані та відправлені за ґрати, були звільнені щонайменше під домашній арешт.

Залиште коментар