Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом, і анонс судових засідань

0 16

Касаційний цивільний суд у складі ВС 8 квітня розглянув справу за позовом про втрату права користування квартирою та виселення. Чоловік подарував квартиру новій дружині, яка подала до суду позов про виселення колишньої, а остання подала зустрічний позов про визнання договору дарування недійсним, оскільки вважала його фіктивним, укладеним лише для того, щоб виселити її зі спірної квартири.

КЦС ВС скасував рішення попередніх судів в частині задоволення вимог про визнання відповідачки такою, що втратила право користування квартирою, та відмовив у задоволенні позову в цій частині. (Постанова Верховного Суду від 8 квітня 2020 року у справі № 335/9876/16-ц (провадження № 61-41224св18).

14 квітня о 15:00 Касаційний адміністративний суд у складі ВС продовжить розгляд справи № 260/309/19, в якій Державна служба геології та надр України просить припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на видобування підземних мінеральних лікувально-столових вод, придатних для внутрішнього і зовнішнього лікування та промислового розливу, виданого Дочірньому підприємству «Санаторій Поляна» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця».

15 квітня о 10:00 Велика Палата ВС заяву засудженого про перегляд постановлених щодо нього судових рішень у справі № 1-42-2004 у зв’язку зі встановленням порушення Україною ст. 3 Конвенції (рішення ЄСПЛ у справі «Петухов проти України (2)» від 12 березня 2019 року, заява № 41216/13) у зв’язку з відсутністю належної медичної допомоги заявнику під час тримання під вартою та неможливістю скорочення покарання у виді довічного позбавлення волі.

В порядку письмового провадження 15 квітня Велика Палата ВС розгляне зразкову справу № 160/8324/19 щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям.

14 квітня Касаційний кримінальний суд у складі ВС розгляне касаційну скаргу захисника на судові рішення щодо засудженого до восьми років позбавлення волі, без конфіскації майна, з відбуванням покарання у кримінально-виконавчій установі закритого типу. Особа обвинувачувалася, зокрема, в тому, що починаючи з літа 2014 року перебувала на службі у воєнізованих збройних підрозділах терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР». У квітні 2019 року злочинні дії особи були припинені співробітниками Головного управління Служби безпеки України в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон), які затримали її на території КПВВ «Чонгар». (Справа № 653/1919/19, провадження № 51-6522км19).

15 квітня ККС ВС розгляне касаційну скаргу захисника колишнього першого заступника начальника виправної колонії в Чернівецькій області, який обвинувачувався в тому, що у вересні 2016 року одержав від засудженого неправомірну вигоду у розмірі 5000 доларів США для себе та третіх осіб за вплив на прийняття рішення щодо умовно-дострокового звільнення цього засудженого. Колишній посадовець отримав покарання у виді двох років позбавлення волі, а йому також було призначено додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати посади, повʼязані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на два роки. (Справа № 722/28/17, провадження № 51-302км20).

16 квітня ККС ВС розгляне касаційну скаргу захисника особи, яка обвинувачувалася в тому, що в січні 2017 року не надала допомогу хлопцеві, який перебував у небезпечному для життя стані, при можливості надати таку допомогу та не повідомила про такий його стан лікарям, що спричинило смерть потерпілого. Особа була засуджена до покарання у виді трьох років обмеження волі (із застосуванням статей 75 та 76 КК України). На підставі п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» особа була звільнена від відбування призначеного покарання. (Справа № 279/1992/17, провадження № 51-819км20).

Зверніть увагу! У зв’язку з установленим на території України карантином та запровадженою надзвичайною ситуацією сторони у справах можуть заявити клопотання про перенесення судових засідань. Тому ці справи можуть бути зняті з розгляду.

Залиште коментар