Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Щодо угод про уникнення подвійного оподаткування

0 16

Протягом 2008 року набрали чинності дві двосторонні міжурядові угоди про уникнення подвійного оподаткування:

1) 9 жовтня 2008 року набрала чинності Конвенція між Урядом України і Урядом Ісландської Республіки про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням щодо податків на доходи і капітал та Протокол до неї, підписані 8 листопада 2006 р. та ратифіковані Верховною Радою України 3 вересня 2008 р.;

2) 23 жовтня 2008 року набрала чинності Конвенція між Урядом України і Урядом Йорданського Хашимітського Королівства про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням щодо податків на доходи та капітал і Протокол до неї, підписані 30 листопада 2005 р. та ратифіковані Верховною Радою України 3 вересня 2008 р.

Положення зазначених Конвенцій застосовуються з 1 січня 2009 р. до податків, що справляються згідно з Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» та Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб».

За словами начальника Управління міжнародних зв’язків ДПА України Юрія Гладуна, зазначені Конвенції закладають та підтримують сприятливі умови для інвесторів однієї Договірної Держави на території іншої Договірної Держави, стимулюють ділову ініціативу підприємців, регулюють питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх стосунках між державами, а саме: уникнення подвійного оподаткування, запобігання ухиленню від сплати податків, розподіл прав оподаткування між Договірними Державами, усунення податкової дискримінації, взаємне зменшення податкових перешкод для закордонних інвестицій та торгівлі.

Уникнення подвійного оподаткування здійснюється шляхом розподілу права оподаткування між Договірною Державою, що є джерелом доходу, і Договірною Державою, резидентом якої є одержувач доходів, а в деяких випадках — шляхом обмеження права оподаткування Договірної Держави — джерела. Це правило стосується таких доходів, як дивіденди, проценти та роялті.

Загалом, станом на 01.01.2009 є чинними міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування, укладені Україною з 59 країнами.

Крім того, відповідно до статті 7 Закону України «Про правонаступництво України» Україна застосовує договори СРСР про уникнення подвійного оподаткування, що діють до набуття чинності новими договорами. Договори СРСР діють у відносинах України з такими країнами: Іспанією, Кіпром, Малайзією, Монголією, Японією.

Залиште коментар