Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Що в Україні подорожчало з 1 березня

0 19

Комунальні тарифи будуть підвищуватися як мінімум тричі: з 1 березня – на світло, з 1 квітня – на газ, з 1 вересня – знову на електроенергію.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), з 1 березня 2016 року підвищила мінімальний тариф на електроенергію для населення на 25% – до 57 копійок за кВт-год.

Дворічний графік підвищення тарифів на електроенергію для населення комісія затвердила ще в лютому 2015 року.

Згідно з документом, мінімальний тариф встановлюється на місячний обсяг споживання електроенергії 100 кВт-год. Весь обсяг понад 100 кВт-год відпускається за тарифом 99 копійок за кВт-год. Якщо місячне споживання електроенергії перевищує 600 кВт-год, то встановлюється тариф 156 копійок за кВт-год за перевищений обсяг.

Наступний етап підвищення тарифів на електроенергію для населення розпочнеться 1 вересня 2016 року.

До березня 2017 року споживачі електроенергії будуть розділені на дві групи: з об’ємом споживання до 100 кВт-год на місяць і з об’ємом споживання понад 100 кВт-год на місяць. Для першої групи споживачів вартість електроенергії в березні 2017 року становитиме 0,9 ₴ за кВт-год. Для другої групи – 1,68 ₴ за кВт-год.

Також з 1 березня вступили в силу нові, підвищені в півтора-два рази акцизи на алкогольні напої міцністю більше 8,5%. З сьогоднішнього дня повинні вирости акцизи на міцні напої, які продаються з акцизною маркою: горілку – до 105,8 ₴ за 1 л 100% спирту (в 1,5 рази), кріплені вина і вермути – 7,16 ₴ за 1 л напою (в 2 рази), ігристі вина – до 10,4 ₴ за 1 л напою (в 2 рази). Таким чином, півлітрова пляшка горілки в роздрібному продажі буде коштувати не менше 70-75 ₴, відзначають експерти.

З 1 березня по-новому почали обчислювати ставку акцизного збору – не в євро за одну тонну, а за одну тисячу літрів. Одночасно з цим повинен відбутися перехід на електронне декларування акцизних накладних на пальне. Єто пов’язане з переходом на євростандарти при сплаті податків. З 1 березня акцизний податок на бензин і дизпаливо складе 171,5 євро / кубометр, тоді як з 1 січня цього року він становив 228 євро за тонну (до 1 січня 2016 року акциз на бензин становив 202 євро за тонну).

Учасники ринку підкреслюють, що на кінцеві ціни на паливо одночасно впливають дві тенденції – підвищення акцизів і падіння цін на нафту, а отже не можна говорити про однозначне підвищення цін разом з новими акцизами.

Крім того, з квітня поточного року мінімальний тариф на газ для населення і теплокомуненерго планують підвищити на 53%, до 5 тисяч 500 гривень з ПДВ за тисячу кубометрів з 3 600 ₴ з ПДВ.

Залиште коментар