Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ще два медзаклади зможуть проводити операції з трансплантації

0 3

Уряд розширив перелік медзакладів, які можуть проводити операції з трансплантації. До переліку лікарень додалися: КНП «Лікарня Святого Мартина» на Закарпатті та КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради. Тож відтепер держава гарантуватиме оплату трансплантацій органів не у 42, а у 44 лікарнях країни.

Прийняття постанови «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. №707 та від 18 грудня 2019 р. №1083» свідчить про те, що попри повномасштабну війну росії проти України та неможливість використовувати медичну авіацію, система трансплантації продовжує активний розвиток.

«Минулоріч, попри повномасштабну війну, ми продовжили пілотний проект з трансплантації. Це той проект, результатами якого ми справді пишаємося. Сьогодні ще два заклади додалось до переліку тих, що задіяні в пілотному проекті. А отже, ще більше життів буде врятовано. Щиро радію за кожного пацієнта, неймовірно гордий за наших лікарів, які роблять все, аби така інноваційна сфера медицини як трансплантологія успішно розвивалась в Україні», – зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Зокрема, завдяки оперативній реакції на виклики, що генерує для всієї медичної галузі агресивна війна росії проти України, зберігається й позитивна тенденція у кількості проведених трансплантацій. За 2022 рік лікарі провели на понад 22% більше пересадок органів (384 трансплантацій), ніж за 2021 рік (313 трансплантацій). Водночас від початку 2023 року до кінця травня проведено вже понад 53% від загального обсягу трансплантацій, що відбулися у 2022 році.

Серед іншого, постанова передбачає початок підготовки до того, щоб з 1 січня 2024 року операції з трансплантації оплачувались Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій. Нагадаємо, що на сьогоднішній день всі операції з трансплантації в Україні оплачуються Міністерством охорони здоров’я в рамках пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Міністерство охорони здоров’я України

Залиште коментар