Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Шахтар відсудив у держави ?21 тис. за втрачений зір

0 20

42-річний житель Красноармійська Донецької області Олег Ошурков відсудив у держави ?21 тис. як відшкодування за моральну та матеріальну шкоду, отриману в ході слідчих і судових розглядів вісім років тому.

Таке рішення прийняв Європейський суд з прав людини, пише “Сегодня”.

Ошурков, який 16 років пропрацював шахтарем, розповів, що у 2003 році його посадили в СІЗО Артемівська за підозрою в нанесенні тяжких тілесних ушкоджень.

“На мене тиснули слідчі, намагаючись вибити свідчення. У СІЗО мене покалічив сусід по камері, після чого я став незрячим. Цей інцидент був також способом вибити з мене визнання”, – сказав він. За словами Ошуркова, протягом трьох днів йому не надали медичну допомогу, незважаючи на термінове направлення окуліста до Донецька.

“У мене було проникаюче поранення ока. До лікарні мене не відвезли, і випустили на час слідства з СІЗО вже сліпого, – згадує він. – А через рік мене, сліпого, засудили і посадили до в’язниці як зрячого”.

При цьому Ошурков стверджує, що слідчі вимагали у нього хабар в обмін на свободу. З в’язниці житель Красноармійська вийшов через рік, коли його мама після безрезультатних скарг та звернень до місцевих правоохоронних органів дійшла до Києва.

Ошурков випустили з в’язниці достроково в 2005 році завдяки сприянню омбудсмена Ніни Карпачової. І от у вересеі Європейський суд визнав факт відсутності адекватної та своєчасної медичної допомоги, а також відсутність ефективного розслідування.

Як пояснив адвокат Сергій Салов, Україна зобов’язана виплатити компенсацію протягом трьох місяців. Але оскільки на місцевому рівні позивачеві не вдалося довести провину правоохоронців, останні не понесуть ніякого покарання. “Рішення Євросуду означає, що гроші (будуть виплачені потерпілому не з кишені слідчих або керівництва регіонального МВС, а з держбюджету”, – пояснив він.

Теги:

Європейський суд з прав людини

Джерело:

ТСН

Залиште коментар