Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

СБУ хоче провокувати суддів

0 11

У Службі безпеки України вважають за доцільне скасувати кримінальну відповідальність за провокування дачі хабара суддям. Зокрема, таку позицію на прес-конференції в УНІАН висловив начальник Головного управління з питань боротьби з корупцією СБУ Віктор Трепак, коментуючи стан корупції в судовій системі України. “Якби законодавець скасував цю норму, і нам самим можна було провокувати хабар судді, ми б могли краще працювати у викоріненні хабарництва”, – сказав він, зауваживши, що наразі є багато проблем і перешкод щодо документування працівниками СБУ фактів хабарництва серед суддів.

За його словами, у минулому році Генеральна прокуратура за матеріалами СБУ порушила 29 кримінальних справ проти суддів, у цьому році таких справ вже 12, з них 4 – за хабарництво.

У свою чергу народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін не погодився з такою позицією. “З одного боку, так, це буде ефективно, хоча будуть перегиби і політична вмотивованість. Але саме через те, що це дасть політичну вмотивованість, роботи це вкрай небезпечно”, – сказав депутат.

Теги:

СБУ, хабарництво

Залиште коментар