Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

СБУ: Щороку кількість корупціонерів зростає

0 34

Представники СБУ взяли участь у круглому столі на тему «Боротьба із корупцією в Україні: стан і проблеми», організованому Інститутом Української Політики. У заході взяли участь начальник управління головного управління по боротьбі із корупцією та організованою злочинністю СБУ Юрій Пилип’юк, заступник начальника Антикорупційного бюро ГУБОЗ МВС Олег Бех, народні депутати України.

Учасники круглого столу наголосили, що системна протидія корупції повинна бути націлена на руйнування основних її засад у суспільстві. Йдеться насамперед про так звані «три кити корупції»: роздутість чиновницького апарату при мінімальних зарплатах чиновників, надмірну кількість перевіряючих структур та зарегульованість дозвільної системи.

Керівник Інституту Української Політики Кость Бондаренко наголосив, що згідно із соціологічними даними, українці вважають найкорумпованішими структурами суд і міліцію. Зокрема, за словами К.Бондаренка, 57 % респондентів вважають, що добитися справедливості у судах можна, але це дорого коштує, ще близько 28 % вважають, що суди в Україні наскрізь корумповані.

За словами Юрія Пилип’юка в Україні корупцією тією чи іншою мірою вражені усі гілки влади, а найбільше – ті структури, діяльність яких пов’язана з державним цільовим фінансуванням, розподілом і використанням бюджетних асигнувань, експортом та імпортом, здійсненням правосуддя, правоохоронною діяльністю, землекористуванням, ліцензуванням, митним і податковим контролем.

Найбільш поширеними проявами корупції є хабарництво, зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або службових повноважень, фальсифікація документів, створення сприятливих умов для фінансових махінацій та незаконної приватизації державного, колективного або приватного майна з використанням посадового становища; приховування злочинів, забезпечення уникнення правопорушниками кримінальної відповідальності та інші службові злочини, що вчиняються для задоволення корисливих чи інших особистих інтересів або інтересів третіх осіб.

Щороку кількість виявлених СБУ корупціонерів зростає приблизно на 15%, заявив Ю.Пилип’юк. Так, якщо у 2009 році СБУ та за її матеріалами іншими правоохоронними органами було порушено 750 кримінальних справ, то у 2010-му році їх уже було 1107, а за чотири місяці 2011 року таких кримінальних справ – 382. Представник СБУ підкреслив, що водночас зростає і рівень притягнутих до кримінальної відповідальності посадовців. Це, зокрема, заступники голів державних відомств, інспекцій, начальники підрозділів правоохоронних органів, судді районних судів та керівники органів місцевої влади.

Теги:

корупція, СБУ

Джерело:

СБУ

Залиште коментар