Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

СБУ: на чеських шпигунів працювали двоє українців

0 34

СБУ затримала двох громадян України, підозрюваних у співпраці з чеською військовою розвідкою. Про це повідомила сьогодні на брифінгу речник СБУ Марина Остапенко.

З її слів, викрито злочинну діяльність співробітника держпідприємства “Завод 410 цивільної авіації”, громадянина С. Зі слів Остапенко, він з метою матеріальної вигоди передавав аташе з питань оборони Посольства Чеської Республіки полковнику Зденеку Кубічеку документи “щодо перспектив діяльності ДП Південмаш, програм з розробки літака АН-70 та АН-178, а також документацію про систему активного захисту літальних апаратів “Адрос”.

“Чеського дипломата цікавили також інформаційні матеріали, зокрема закритого характеру, про українські розробки в області бронетанкового машинобудування і супутникової навігації для танків “Оплот”, перспективи програм розробки літака АН-70 та АН-178, а також щодо розробок ракетно-космічних систем, які здійснюються на КБ “Південне” для російської сторони”, – сказала вона.

Зі слів Остапенко, зараз українець перебуває під вартою, проти нього порушено кримінальну справу за збирання і розголошення інформації, яка може становити державну таємницю, що загрожує йому позбавленням волі від 4 до 8 років.

Крім того, зі слів Остапенко, викрито злочинну діяльність чиновниці Міноборони, майора Л., яка 2005 року була завербована спецслужбами Чехії і передавала дипломатам копії таємних документів про діяльність військових наукових установ з розробки “новітніх зразків військової техніки й озброєння”. “Під час слідства майор Л. підтвердила, що отримала від військового аташе у посольстві Чехії майора Петри Новотной спеціально виготовлені документи для виїзду за кордон на підставне прізвище”, – сказала Остапенко.

З її слів, громадянка України, намагаючись уникнути покарання, 2 місяці тому звернулася до чеського посольства щодо політичного притулку.

«Я не знаю, що посольство відповіло їй, але вона була затримана під час спроби виїзду в іншу країну», – сказала Остапенко.

Вона також повідомила, що проти українки порушено кримінальну справу за розголошення держтаємниці, а крім того “вирішується питання про притягнення її до відповідальності за державну зраду в формі шпигунства”. “Наразі з майора Л. взято підписку про невиїзд, оскільки вона виховує двох неповнолітніх дітей”, – сказала Остапенко.

Нагадаємо, сьогодні Україна оголосила персонами нон грата 2 співробітників військового аташату Чехії в Києві за шпигунство.

Теги:

шпигунство, державна таємниця

Залиште коментар