Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

СБУ: вбивством людей на Майдані керував Янукович

0 15

Голова Служби безпеки України (СБУ) Валентин Наливайченко заявляє, що антитерористична операція, оголошена колишнім керівництвом країни у лютому, є фактично організацією масових вбивств людей під час акцій протесту у центрі Києва, Усю провину за ці події СБУ покладає на колишнього президента України Віктора Януковича, наголосив Наливайченко під час презентації попередніх підсумків розслідування масових вбивств у центрі Києва 18-20 лютого.

Він також наголосив на тому, що у зв’язку з розстрілами демонстрантів у Києві є дозволи “на затримання і доставку до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді арешту і Януковича, і колишнього глави СБУ Якименко, та інших організаторів так званої антитерористичної операції, а по суті – прикриття масових вбивств громадян”. Окрім того Наливайченко повідомив, що співробітники підрозділу СБУ “Альфа”, які брали участь у розстрілі на Майдані, перебувають у Криму. “І ті співробітники “Беркута”, які ще не затримані, і ті співробітники “Альфи”, які також брали участь у військовому злочині, переховуються зараз у Криму”, – заявив він.

Як заявив Валентин Наливайченко, є підстави вважати, що у плануванні та здійсненні заходів так званої антитерористичної операції під час протестів у Києві брали участь групи співробітників Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії. “У нас є обґрунтовані підстави вважати, що саме ці групи, що перебували на одному з полігонів СБУ, брали участь у плануванні та здійсненні заходів щодо так званої антитерористичної операції”, – наголосив він.

Наливайченко також підкреслив, що для СБУ “дуже важлива відповідь Слідчого комітету Російської Федерації” щодо перебування в Україні 26 співробітників ФСБ Росії у 20-тих числах грудня 2013 року та шести співробітників – у середині січня 2014 року. За його словами, “для цих груп за особистою командою Якименка було виділено не лише проживання … але і проведено було урядовий зв’язок. Сам Якименко неодноразово приїжджав на доповідь до цих груп”. “Я не помилився – на доповідь”, – наголосив чинний голова СБУ.

Також слідство встановило, що дії “тітушок” і бандформувань, які здійснювали репресії проти протестувальників, координував керівник медіа-холдингу “Контакт” Віктор Зубрицький, про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. “Він (Віктор Зубрицький) по суті здійснював весь зв’язок і всю координацію дій “тітушок”, відповідних банд, що асистували органам внутрішніх справ у репресивних діях проти протестувальників у той час”, – повідомив міністр.

Арсен Аваков також повідомив про причетність до репресій проти мітингувальників харківської організації “Оплот”, повідомляє інтернет-портал “Українська правда”. “Оплот” займався питаннями підпалу транспорту автомайдановців”, – заявив Аваков. А після викрадення Ігоря Луценка і Юрія Вербицького та смерті останнього, “Оплот” був залучений до викрадень активістів, додав міністр. Окрім того, за словами Авакова, до вбивств активістів Майдану причетний і депутат від “Партії Регіонів” Юрій Іванющенко, повідомляє “Українська правда”.

Залиште коментар