Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

СБУ розпочало розслідування про “захоплення влади”

25

Головне слідче управління СБУ відкрило кримінальне провадження за статтею щодо дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, повідомила її прес-служба. Ця стаття передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років. В СБУ зазначають, що причиною цього стали “заклики окремих політиків до насильницької зміни влади”.

Звістка про дії спецслужби спричинила обурення в соціальних мережах. Дописувачі зауважували, що подібне трактування цих заяв суперечить п’ятій статті української конституції, яка проголошує, що єдиним джерелом влади в державі є народ.

Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров у коментарі DW зазначив, що він не вбачає в діях та заявах опозиції жодних ознак порушення законів чи конституції. Він нагадав, що під час “Помаранчевої революції ” саме СБУ зупиняло силові сценарії розгону маніфестантів і розкритикував нинішню позицію спецслужби. “Де вони були, коли сталося побиття “беркутівцями” студентів? І чому саме зараз вони відреагували на протести порушенням кримінального провадження проти опозиції?”, — запитує Захаров.

Представники опозиційного табору розцінюють як провокацію відкриття СБУ кримінальної справи щодо підозр у спробі насильницького захоплення державної влади.

Комментарии