Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Санкції для суддів і прокурорів

0 12

З 10 жовтня список осіб, яким заборонено в`їзд до Європейського Союзу, поповнився громадянами Білорусі. Про це повідомила прес-секретар ЄС із зовнішньої політики Мая Катьянчиц.

На зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн ЄС, що проходив у Люксембурзі, було ухвалено рішення подовжити санкції проти Мінська й розширити їх.

Повідомляється, що ЄС додала ще 16 прізвищ до списку осіб, яким заборонений в’їзд на територію спільноти й чиї рахунки в ЄС заблоковані. Йдеться переважно про суддів і прокурорів, які несуть відповідальність за процеси над представниками білоруської опозиції. До цього штрафні санкції діяли вже щодо 192 білоруських посадовців. Проти них дію санкцій міністри закордонних справ країн ЄС подовжили.

«Те, як у Білорусі поводяться з опозицією, ті репресії, до яких вдається влада, терпіти не можна», – наголосив у Люксембурзі міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле. Європейський Союз знову піддав гострій критиці репресії білоруської опозиції і висунув вимогу до Олександра Лукашенка випустити на волю й реабілітувати політичних в’язнів. Авторитарний білоруський глава держави також є у списку осіб, яким заборонено в’їзд на територію ЄС.

Кілька місяців постіль білоруські опозиціонери виходять на вулиці, аби продемонструвати свою незгоду з керівним курсом Лукашенка. Тож передбачуваним кроком влади стало закріплення на законодавчому рівні репресивних заходів щодо невдоволених. На початку минулого тижня білоруська влада на таємному засіданні парламенту ухвалила зміни до закону про масові зібрання, за якими навіть мовчазні акції протесту мають бути санкціонованими. Інакше їх мають право розганяти силою.

Теги:

в’їзд до Європейського Союзу, громадяни Білорусі, прес-секретар ЄС, зовнішньополітичні відмомства країн ЄС, Республіка Білорусь, Лукашенку заборонили в’їзд до ЄС, реабілітація політв’язнів, репресивні заходи, правові новини

Джерело:

ЮВУ № 41

Залиште коментар