Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ринок землі знов нагадав про себе

0 32

Земельний закон (проект № 9001-Д) через декілька місяців затишшя в кінці квітня якось тихо і непомітно був переданий аграрним комітетом Верховної Ради на подальший розгляд народних депутатів.

В даний час він значиться як “очікуючий другого читання”. Більш того, в розкладі пленарних засідань Верховної Ради, яке формується за пропозиціями комітетів, передбачено розгляд даного законопроекту 22-25 травня.

“Я думаю, що такий рух земельного закону (від комітету до депутатів) є технічним моментом, пов’язаним з “парламентськими канонами”. Не може законопроект без кінця знаходитися в комітеті, ось і передали його “на руки” народним депутатам, а фактично — на розсуд погоджувальної ради, яка формує реальний порядок денний”, — посилається «Дело» на генерального директора Української аграрної конфедерації Сергія Стоянова.

Учасників ринку турбує, що “Поправки-2”, якими супроводжується законопроект до другого читання, практично тотожні “Поправкам-1”, що свідчить про те, що комітет не врахував численні зауваження аграрного бізнесу, банківського співтовариства і т.д.

Особливо це стосується обмежень землекористування, придбаного товаровиробниками на законних підставах, заборони придбання права власності на сільгоспземлі товаровиробниками – юридичними особами, монополізації земельної іпотеки державним земельним банком, що створюється цим законопроектом і багатьох інших важливих питань.

Теги:

ринок землі

Джерело:

Дело

Залиште коментар