Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Розкрадання коштів під час держзакупівель

0 16

Старший прокурор відділу Генеральної прокуратури України Кирил Сакалош повідомив, що під час проведення перевірок у сфері держзакупівель виявлено факти зловживання і розкрадання державних коштів, а також недостатність державного контролю.

Так, члени комітетів з конкурсних торгів та учасники закупівель для спотворення результатів закупівель вдаються до підроблення документів та інших кримінальних правопорушень. «Як з’ясувалось, заради уникнення тендеру вказані особи ділять предмет закупівлі на частини та продають або закуповують його за завищеними цінами чим завдається істотна шкода державі», — сказав він.

Крім цього, зазначив він, за потурання посадовців комітетів з конкурсних торгів до участі у торгах допускаються учасники, пропозиції яких не відповідають встановленим критеріям або навіть є пов’язаними особами.

«Вказані порушення стали можливими завдяки неналежному контролю органів Державної казначейської служби, Державної фінансової інспекції та Антимонопольного комітету України за додержанням законодавства у сфері державних закупівель. Проведеними перевірками у діяльності цих органів виявлені численні порушення», – сказав прокурор.

Загалом, резюмував прокурор за перший квартал цього року за результатами перевірок розпочато 237 кримінальних проваджень, внесено 751 подання, за якими скасовано 42 акти, відшкодовано 4,7 млн грн. та притягнуто до відповідальності 672 посадові особи органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі 99 – органів державного контролю. Заявлено позовів на суму 6,9 млн грн.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар