Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Роздержавлення економіки: Уряд передав Фонду держмайна рекордну кількість об’єктів загальною вартістю 45 мільярдів гривень

0 1

Понад 800 об’єктів державної власності загальною вартістю близько 45 мільярдів гривень передані зі сфери уповноважених органів управління до сфери управління Фонду державного майна України. Відповідне рішення ухвалив Уряд на засіданні 4 жовтня 2022 року.

«Ми тримаємо курс на зменшення розміру держави в економіці і продовжуємо втілювати в життя національний план відновлення. Рішенням Уряду сьогодні до сфери управління Фонду держмайна передано понад 800 об’єктів держвласності. Таким чином, ми суттєво знижуємо навантаження на державні органи, під управлінням яких перебували ці об’єкти.
У подальшому частина підприємств знайдуть у процесі приватизації нового власника, отримають інвестиції та будуть працювати на економіку країни. Для багатьох з них це буде шансом відновити роботу, дасть можливість розвиватися, створювати нові робочі місця. Певна кількість підприємств залишиться в управлінні держави, чи буде передана в оренду. А держкомпанії, які не мають потенціалу розвитку та нецікаві бізнесу, будуть ліквідовані, що зменшить витрати держбюджету», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Серед переданих до сфери управління ФДМУ об’єктів:

  • державні підприємства,
  • корпорації,
  • держустанови,
  • науково-дослідні центри тощо.

Частина з них перебуває на тимчасово окупованих територіях. Над переліком підприємств працювали міністерства та відомства, які управляли об’єктами, також були враховані позиції обласних військово-цивільних адміністрацій.

Нагадаємо, 9 вересня Уряд змінив порядок передачі до сфери управління Фонду державного майна єдиних (цілісних) майнових комплексів підприємств, установ, організацій, які не увійшли до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації та не належать до об’єктів, які необхідно залишити в державній власності. Завдяки цьому рішенню передача таких об’єктів до управління ФДМУ пришвидшена.

19 та 20 вересня відбулися перші з початку широкомасштабного вторгнення приватизаційні онлайн-аукціони. Виставлені державою на продаж об’єкти були реалізовані за ціною, втричі вище стартової.

 

Міністерство економіки України

Залиште коментар