Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Розбудова судової системи на основі спеціалізації сприяє підвищенню професійності суддів при розгляді справ

0 52
Розбудова судової системи на основі спеціалізації сприяє підвищенню професійності суддів при розгляді справ

Про це заявив Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Пасенюк 18 березня 2009 року під час парламентських слухань на тему:  «Про стан правосуддя в Україні”.
У своєму виступі Голова ВАСУ також зазначив, що Україна перебуває на  шляху докорінної перебудови судової системи, де одним із вагомих кроків на цьому шляху стало запровадження адміністративного судочинства, яке протягом тривалого часу ефективно працює по суті в кожній європейській країні.
«Тому у сучасних політико-правових умовах перед вітчизняними адміністративними  судами стоїть два основних завдання. Перше – усувати із щоденної управлінської практики ті вади, які були притаманні радянській системі державного управління, – домінування політичної доцільності над законом, формальний підхід до виконання закону, ігнорування реальних потреб громадян. Друге ─  утверджувати практику, за якої відповідальність публічної адміністрації перед приватною особою була б дійсно невідворотною», ─ наголосив Олександр Пасенюк.
Крім цього, очільник ВАСУ акцентував свою увагу на тому, що завжди є різні варіанти розв’язанння того чи іншого завдання, у тому числі і в реформі судової системи. Тому при реформуванні української системи судів не слід керуватися неконструктивними закликами «повернутись назад». На глибоке переконання О.Пасенюка, така позиція деяких представників влади свідчить лише про відсутність належного обґрунтування і прагнення відновити радянську систему права з тоталітарним правосуддям.
«При розбудові дієвої судової системи, у першу чергу, слід звернути увагу на реформування процесуального законодавства, а реформований процес окреслить оптимальну систему судів, потрібну Україні», ─ зауважив О.Пасенюк
Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Пасенюк висловив упевненість у тому, що в ході проведення судової реформи спільними скоординованими діями всіх гілок влади та громадськості можна розбудувати найоптимальнішу структуру, яка б сприяла підвищенню гарантій і рівня захисту прав та інтересів громадян, інтересів юридичних осіб і держави.

Залиште коментар