Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Роз’яснено особливості обов’язкової реєстрації платників ПДВ

20

 

До цілей реєстрації платником ПДВ до оподатковуваних операцій належать операції, що підлягають оподаткуванню за ставкою ПДВ ОСНОВНИЙ, 7% ставкою, нульовою ставкою ПДВ і звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. Про це розповіла УКРІНФОРМ в листі № 3035 / Н / 99-95-42-01-14.
Згідно п. 183.4 ст. 183 НК, в разі переходу осіб зі спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, на сплату інших податків і зборів, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV НК, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 НК, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа 1-го календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 НК, реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.3 ст. 183 НК.
Згідно п. 181.1 ст. 181 НК, особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, зокрема, в разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів / послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом 12 останніх календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн (без урахування ПДВ).
Відповідно до розділів V і XX НК до оподатковуваних операцій з постачання товарів / послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, 7-відсотковою ставкою, нульовою ставкою  ПДВ, звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Джерело:

ЮРЛІГА

Комментарии