Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Російський суд засудив хакера до 5,5 років позбавлення волі

0 16

У Тюмені суд засудив до 5,5 років позбавлення волі 28-річного місцевого жителя Олександра Зуя, який, діставши неправомірний доступ до електронної платіжної системи, викрав 1,5 млн руб.

Як повідомили в прес-службі управління Генеральної прокуратури РФ в Уральському федеральному окрузі, також суд з урахуванням добровільного відшкодування обвинуваченим частини матеріального збитку у розмірі 300 тис. руб. стягнув з нього додатково 1 млн 132 тис. руб.

З метою відшкодування завданого злочином збитку судом була арештована однокімнатна квартира, що належить хакеру.

Суд визнав О.Зуя винним за ч.1 ст.272 Кримінального кодексу РФ (неправомірний доступ до комп’ютерної інформації), ч.3 ст.30, ч.1 ст.272 УК РФ (замах на неправомірний доступ до комп’ютерної інформації), ч.4 ст.158 УК РФ (крадіжка, здійснена в особливо великому розмірі).

Як встановив суд, обвинувачений з травня 2006 р. по березень 2007 р., будучи виконавчим директором ТОВ “Міська платіжна система”, розробив алгоритм доступу до системи моментальних електронних платежів.

У березні 2007 р. він звільнився і 1 квітня шляхом неправомірного доступу до комп’ютерної інформації списав з розрахункового рахунку ТОВ “Міська платіжна система” грошові кошти і поповнив баланс свого мобільного телефону.

Всього за період з 1 квітня по 20 червня 2007 р. він провів 366 операцій, в ході яких викрав у компанії в цілому близько 1,5 млн руб., використавши ці кошти на власні потреби, а також на погашення заборгованості родичів за кредитами, комунальних платежах, послуги стільникового зв’язку та ін.

Після виявлення пропажі компанія була змушена змінити всі паролі для доступу до комп’ютерної інформації, після чого звернулася вдоправоохоронних органів.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар