Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Російська мова стала регіональною в Запоріжжі

0 23

Запорізька міськрада надала російській мові статус регіональної. За прийняття цього рішення проголосували 65 депутатів з 81

Міськрада визнала, що, виходячи з даних перепису населення в 2001 році, російську мову визнали рідною понад 10% жителів міста. У зв’язку з цим міськрада визнала, що російська мова є регіональною в Запоріжжі. До 15 жовтня профільним комісіям доручено розробити заходи, спрямовані на реалізацію рішення.

Відзначимо, з 13 серпня статус регіональної російській мові надали Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська обласні ради, а також міські Ізмаїльська, Одеська, Севастопольська, Харківська, Херсонська й Миколаївська ради.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон “Про засади державної мовної політики”, що викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнятий з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою.

Законом збережено конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 проекту встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому на території України гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесені російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська та кримчацька.

Дія цього положення поширюється на ті мови, які є рідними для не менше 10% громадян, що населяють певну територію, за даними перепису. За рішенням місцевої ради або за результатами збору підписів в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, такі заходи можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якої складає менше 10 відсотків населення.

На даний момент російська мова отримала статус регіональної у Харківській, Херсонській, Луганській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській областях, а також у м. Красний Луч (Луганська обл.), Севастополі та Миколаєві.

Відзначимо, що кількість носіїв мови, необхідна для надання їй статусу регіональної, можуть збільшити до 20-30%. Як повідомлялося, робоча група схвалила нову редакцію закону про мови. Новий закон про мови буде проголосовано 27 вересня, заявив директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, який входить до робочої групи з доопрацювання закону про мови.

 

Теги:

мовна політика

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар