Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Роль і місце Вищих рад юстиції у формуванні суддівського корпусу

0 21

У Києві проходить Міжнародна науково-практична конференція «Роль і місце Вищих рад юстиції у формуванні суддівського корпусу», організована Вищою радою юстиції за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

Проведення конференції ініційоване з нагоди 15-річчя діяльності Вищої ради юстиції, створеної 31 березня 1998 року як новий для вітчизняної правової системи конституційний орган, відповідальний за формування високопрофесійного суддівського корпусу і за прийняття рішень стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та у межах своєї компетенції про їх дисциплінарну відповідальність, повідомляє сайт судової влади.

Відповідно до Конституції України, ухваленої 28 червня 1996 року, Вища рада юстиції повинна була взяти на себе відповідальність за формування суддівського корпусу та посилити його незалежність. Із самого початку діяльності Вищої ради юстиції її статус та повноваження завжди були предметом пильного суспільного контролю та правової дискусії.   «За час діяльності Вищої ради юстиції 12 разів вносилися зміни до Закону України “Про Вищу раду юстиції”, дев’ять разів Конституційний Суд України розглядав положен­ня Закону на предмет їх конституційності та офіційного тлумачення, найважливіші з яких стосувалися повноважень Вищої ради юстиції у сфері призначення суддів на поса­ди та їх звільнення, проведення перевірок звернень громадян, порядку оскарження актів Вищої ради юстиції та ін., – зазначає Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко. – Очевидно, що сьогодні назріла необхідність більш чітко означити роль Вищої ради юстиції у судово-правовій системі країни».

У роботі конференції беруть участь члени Вищої ради юстиції усіх каденцій, голови та заступники голів вищих судів, апеляційних судів та місцевих судів м. Києва, представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, вищих навчальних закладів України, судді і представники Вищих рад юстиції інших країн та міжнародних експертних інституцій.

Теги:

Вища Рада юстиції

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар