Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рішення про укладення контракту лише з «Укрекокомресурсами» визнане неконституційним

0 20

20.05.2009 р. КМУ видав Постанову №508 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року №915», якою були внесені зміни до Постанови від 26.07.2001 р. №915 «Про впровадження системи збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації відходів як вторинної сировини».

Відповідно до цих змін пункт 5 цієї постанови було викладено в новій редакції, за якою підприємства, установи та організації усіх форм власності, які використовують в Україні тару і пакувальні матеріали або імпортують їх разом з продукцією, зобов’язано самостійно з дотриманням вимог законодавства забезпечити приймання та утилізацію використаних тари і пакувальних матеріалів або укласти з державною компанією «Укрекокомресурси» договори про організацію їх збирання, заготівлі та утилізації. Таким чином, оскільки для самостійного здійснення утилізації тари та пакувальних матеріалів зазначеним підприємствам, установам, організаціям на всій території України потрібно створити належну інфраструктуру, що на практиці виконати майже неможливо, постанова КМУ №508 зобов’язує виробників та імпортерів укладати контракти з підприємством — державною компанією «Укрекокомресурси», чим унеможливлює здійснення підприємницької діяльності більш як 1800 спеціалізованими підприємствами, які мають ліцензії і умови для надання відповідних послуг.

Таке рішення КМУ не відповідає Конституції, за якою кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція не допускаються, види і межі монополії та правила конкуренції визначаються законом, держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, усі суб’єкти права власності рівні перед законом (ч. 4 ст. 13), кожен має право розпоряджатися своєю власністю (ч. 1 ст. 41). КМУ порушив і норми ст. 75, п. 3 ч. 1 ст. 85, ст. 91 Конституції, за якими прийняття законів належить до повноважень парламенту — ВРУ як єдиного законодавчого органу в Україні.

З огляду на викладене Президент своїм указом зупинив дію абз. 2 п. 5 постанови КМУ від 26.07.2001 р. №915 та абз. 4 п. 2 змін, що вносяться до цієї постанови.

Залиште коментар