Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рішення Конституційного суду співпадає з позицією В.Ющенка, – М.Ставнійчук.

0 16

Рішення Конституційного суду співпадає з позицією Президента. Про це журналістам повідомила представник Президента в КСУ та ЦВК заступник голови Секретаріату президента Марина Ставнійчук, коментуючи сьогоднішнє рішення суду стосовно загальноукраїнського референдуму за народною ініціативою, передає кореспондент РБК-Україна.

За її словами, позиції співпадають в тому, що: “Безперечно, Президент зобов’язаний прийняти відповідне рішення щодо призначення або непризначення референдуму у випадку неконституційності питань референдуму”.

Також М.Ставнійчук звернула увагу на те, що рішення Конституційного суду в частині провадження стосовно термінів оголошення референдуму було припинено. Це було зроблено тому, що закон про всеукраїнський та місцевий референдуми не регулює питання ані порядку призначення Президентом референдуму, ані питання строків прийняття рішення Президентом щодо призначення референдуму.

Таким чином, на думку М.Ставнійчук, позиція Президента, представлена ним у суді, значною мірою співпадає з позицією Конституційного суду. Для того, щоб референдум за народною ініціативою був реалізований, необхідно запровадити чітку законодавчу процедуру відповідно до статті 92 Конституції.

Нагадаємо, що навесні 2008 р. Партія Регіонів намагалася ініціювати загальноукраїнський референдум стосовно вступу України до НАТО та запровадження другої державної російської мови, проте указ Президента для проведення референдуму не був виданий.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар